Nagrody dla ZSR w Kaczkach Średnich i Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR!

Nagrody dla ZSR w Kaczkach Średnich i Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR

6 listopada 2019 r. w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczysta Gala XX jubileuszowej edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” zorganizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Do konkursu przystąpić mogły gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie i powiaty, podległe im instytucje lub organizacje i podmioty gospodarcze zarejestrowane na terenie województwa wielkopolskiego, w zakresie działań proekologicznych i prokulturowych. Ponadto, gminy miejskie i organizacje pożytku publicznego mogły składać projekty dotyczące lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej zmierzającej do poprawy jakości powietrza i sposobu gospodarowania odpadami. W bieżącym roku do Konkursu zgłoszonych zostało 166 projektów. Kapituła Konkursu wysoko oceniła projekt zrealizowany w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich w ramach działań prokulturowych: „Szkoła miejscem rozwoju artysty”. Uczestnicy projektu przekonali jury, że szkoła jest miejscem,
w którym zdobywa się wiedzę, ale okres edukacji to także czas intensywnego rozwoju, twórczych poszukiwań, kształtowania się zainteresowań, które rozwiną się w dorosłym życiu. Sukcesy na scenie, podziw rówieśników, rozpoznawalność w lokalnej społeczności jest równie ważna dla młodzieży jak osiągnięcia szkolne. Zajęcia artystyczne w znacznym stopniu wspierają działania szkoły, integrują młodzież, sprawiają, że kontakt między nauczycielem a uczniem staje się mniej oficjalny, nawet przyjacielski. Wspólne pozalekcyjne działania są kulturalną formą spędzania czasu wolnego, inspirują też do samodzielnego rozwoju. Oprócz wielkiej satysfakcji wynikającej z uczestniczenia w jubileuszowej edycji, znalezienia się wśród wyróżnionych działań, szkoła została nagrodzona sumą 7000 zł.

Kolejny sukces przypadł w udziale Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół ZSR w Kaczkach Średnich. Za swój projekt: „OZE – przyszłością regionu tureckiego” zgłoszony w kategorii działań proekologicznych, oprócz braw Stowarzyszenie otrzymało aż 9000 zł. Wykorzystując bazę ZSR CKP w Kaczkach Średnich , zrealizowany został innowacyjny projekt skierowany do mieszkańców powiatu tureckiego. Miał on na celu zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa (począwszy od najmłodszych jego członków, a skończywszy na seniorach), związanej z wykorzystaniem OZE, poprzez edukację z zakresu ekologii i ochrony środowiska, ukazanie możliwości i profitów płynących z wykorzystania źródeł odnawialnych. Działania w ramach projektu przekonywały dzieci, młodzież, rodziców i dziadków o konieczności ochrony środowiska, pokazały jak produkować „czystą“ energię, jak instalować ogniwa solarne, fotowoltaiczne, czy pompy ciepła. Głównym celem była więc edukacja na temat odpowiedzialnego gospodarowania energią elektryczną.

Udział przedstawicieli ZSR i Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR w Kaczkach Średnich w uroczystej, jubileuszowej Gali Konkursu był niezwykle satysfakcjonujący, docenione bowiem zostały kulturalne i ekologiczne działania realizowane w pracy z młodzieżą.
DeVeris testuje bariery. Mieszkańcy nadal czują sm...
Chciałbyś zapobiec kolizjom ptaków z ekranami lub ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.