Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Najmłodsi mają moc- czyli zdrowo, sportowo i odlotowo!

Mistrzostwa Miasta Turku Przedszkoli

Dziecięcym śmiechem i radością w niedzielne popołudnie wypełniła się sala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. Wszystko za sprawą odbywających się już po raz drugi Mistrzostw Miasta Turku Przedszkoli w Wielobojach Sportowo-Rekreacyjnych, które przebiegały pod hasłem „Zdrowo, sportowo, odlotowo”.

Już pierwsza edycja przedszkolnych zmagań pokazała, że mistrzostwa są nie tylko okazją do zdrowej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu, ale też doskonale integrują przedszkolaków i ich rodziców.

Celem mistrzostw było przede wszystkim zachęcenie dzieci do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej , jak również tworzenie atmosfery współpracy, współdziałania w zespole i przestrzegania zasad fair play.

Wszyscy mali uczestnicy stawili się w pełnej gotowości, nie bez lekkiej tremy, ale też z szerokimi uśmiechami. Po wspólnej rozgrzewce można było rozpocząć zmagania. Wszyscy doskonale radzili sobie z przygotowanymi konkurencjami, które wymagały nie tylko szybkości, ale też precyzji i zwinności. Mali zawodnicy udowodnili, że ze wszystkim radzą sobie znakomicie. W przerwie zmagań przed sportowcami zaprezentowali się judocy, na co dzień trenujący pod czujnym okiem Marka Kujawy.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na podsumowanie. Puchar tegorocznej edycji trafił do Przedszkola Samorządowego nr 3, drugie miejsce zajęły przedszkolaki z „Czwórki”, a trzecie reprezentacja Przedszkola nr 4. Kolejne miejsca zajęły Przedszkola Samorządowe nr 8, 7 i 5. Organizatorami mistrzostw byli: Stowarzyszenie Kopernik Plus oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku. 

 

Drużyna UKS „Piątka” Turek zdobyła wicemistrzostwo...
Brudzew: Przedszkolaki pożegnały zimę…

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 14 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.