Najnowsza premiera dla fanów Tarantino. "Czaszka z Connemary" w Teatrze Bogusławskiego

Czaszka z Connemary

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu przygotowuje się do pierwszej premiery po pandemicznej przerwie. "Czaszka z Connemary" Martina McDonagha w reż. Judyty Berłowskiej już od piątku 19 lutego na Scenie Kameralnej.

W Connemarze ludzie zajmują się nie tylko graniem w bingo, plotkowaniem i piciem bimberku, ale zdarza im się również umierać. Co nieco wie o tym podstarzały Mick – na zlecenie miejscowego księdza co roku rozkopuje stare groby, by na przepełnionym cmentarzu zrobić miejsce dla nowych „lokatorów”. Tej jesieni zlecenie okazuje się jednak nieco bardziej problematyczne, gdyż ekshumacji podlegać będzie także grób żony Micka, która w tajemniczych okolicznościach zmarła siedem lat wcześniej. Przez ten czas jej śmierć przerodziła się w lokalną legendę, szeptaną pokątnie przez mieszkańców Connemary.

„Czaszka z Connemary” to jedna z pierwszych sztuk wybitnego irlandzkiego dramatopisarza Martina McDonagha, twórcy nagradzanych filmów “Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, “Sześciostrzałowiec”, „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”. Kaliski Teatr realizował już jedną sztukę autora – "Pana Poduszkę" w hali Runotexu w 2007 roku. Autor charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru po mistrzowsku portretuje groteskowe życie codzienne małej irlandzkiej wioski.

Spektakl reżyseruje Judyta Berłowska, absolwentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie, oraz Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W Kaliszu reżyserowała spektakl "Wojowniczka" w 2017 roku. Scenografię stworzyła Aleksandra Żurawska, muzykę skomponował Dawid Sulej Rudnicki.

Na Scenie Kameralnej zagra czworo aktorów z kaliskiego zespołu. W Micka wciela się Zbigniew Antoniewicz, Bożena Remelska zagra sąsiadkę Maryjohnny Rafferty.
Braci Hanlon zagrają Błażej Stencel i Michał Grzybowski.

Bilety na spektakle do końca lutego są wyprzedane. Spektakl powróci do repertuaru wiosną, jeśli tylko teatry nie zostaną ponownie zamknięte. Aktualny repertuar znajduje się na stronie www.teatr.kalisz.pl/repertuar/kalendarium .
Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja Dramatu i Teatru.

Teatr informuje, że ze względu na używane w spektaklu słownictwo, przedstawienie polecamy dla widzów od 14 roku życia.
OTOP: Wróbel- powszechnie znany mieszkaniec miast ...
Podmienił kluczyk i ukradł BMW

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 02 marzec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.