Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Największe jasełka świata, czyli Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Turku

Orszak Trzech Króli w NSPj w Turku

W kolorowym orszaku prowadzonym przez Trzech Króli po raz kolejny przeszli mieszkańcy Turku, oddając się modlitwie i kolędowaniu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było słowa kolędy „Cuda, cuda ogłaszają” z kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

Swój udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli zgłosiła rekordowa liczba 900 miejscowości z całego kraju, ale też z zagranicy. Na mapie barwnego i rozśpiewanego pochodu znalazł się również Turek. W uroczystości uczestniczyli wierni, który zebrali się przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Wszyscy wspólnie wyruszyli przez Plac Henryka Sienkiewicza, a następnie oddali pokłon Dziecięciu.

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze - zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, dziękowano także za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu; cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień.

fot.M.JAC

Malanów: Kolorowy Orszak Trzech Króli już po raz p...
Przykona: Proboszcz przeprosił parafian po reakcji...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Lech w poniedziałek, 06 stycznia 2020 14:03

Zdjęcie 3 od końca. Kandydat PISu na wójta gminy Turek.

Zdjęcie 3 od końca. Kandydat PISu na wójta gminy Turek.
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.