Nieoficjalnie: Arkadiusz Przybyła nowym generałem PSP

Arkadiusz Przybyła

Pochodzący z Kowali Pańskich- Kolonii st. bryg. Arkadiusz Przybyła pełni funkcję zastępcy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Jak podaje portal InfoSecurity24.pl – powołując się na nieoficjalne informacje w KG PSP – za kilka dni Prezydent Andrzej Duda wręczy mu nominację na pierwszy stopień generalski PSP. Będzie to kolejna osoba z powiatu tureckiego, która w strukturach tej służby nosić ma na pagonach wężyk i gwiazdkę.

Tradycyjnie 4 maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Tego dnia funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej otrzymują awanse na wyższe stopnie służbowe. W tym roku wśród nich znajdzie się również Arkadiusz Przybyła. 7 maja z rąk Andrzeja Dudy ma otrzymać nominację na stopień nadbrygadiera.

St. bryg. Przybyła służbę w PSP rozpoczął w 1989 r. jako kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Później pracował w jednostkach w Koninie i Turku. W latach 2016-2019 zajmował stanowisko zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Z dniem 19 grudnia 2019 roku powołany został przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stanowisko zastępcy Komendanta Głównego PSP oraz zastępcę Szefa Obrony Cywilnej Kraju. Przybyła jest także radnym Rady Powiatu Tureckiego, do której został wybrany z okręgu gm. Kawęczyn i gm. Malanów.

Oprócz niego za kilka dni generałami Państwowej Straży Pożarnej mianowani zostaną także st. bryg. Jarosław Nowosielski (mazowiecki komendant wojewódzki PSP), st. bryg. Mariusz Feltynowski (rektor-komendant SGSP) oraz st. bryg. Dariusz Matczak (wielkopolski komendant wojewódzki PSP).

Od 7 maja 2021 roku Arkadiusz Przybyła będzie kolejnym generałem Państwowej Straży Pożarnej pochodzącym z powiatu tureckiego. W maju 2017 roku podobny awans otrzymał nadbryg. Marek Kubiak – wówczas dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tureckiego oraz nadbryg. Wojciech Mendelak, ówczesny Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP w Poznaniu.
Tuliszków: Radosne i roztańczone Święto Flagi
Kawęczyn: W Tokarach i Kowalach Pańskich uczcili r...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - mietek w wtorek, 04 maj 2021 19:33

"choćby cała Polska s..., zrobię z ciebie generała" - andrzej dupa

"choćby cała Polska s..., zrobię z ciebie generała" - andrzej dupa
Gość - Mierny w wtorek, 04 maj 2021 17:33
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Gość - Gosc w wtorek, 04 maj 2021 10:59

Jednak opłaca się nosić właściwą legitymację partyjną i mieć dobrego sąsiada.

Jednak opłaca się nosić właściwą legitymację partyjną i mieć dobrego sąsiada.
Gość
czwartek, 06 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.