Niezapomniana lekcja historii

Niezapomniana lekcja historii

W nadzwyczajnej artystycznej uczcie wzięli udział mieszkańcy Gminy Władysławów. Otóż w dniu 28 sierpnia 2020r. w ramach projektu „Historyczny Mural – 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy wraz z działaniami patriotyczno – edukacyjnymi” 54 mieszkańców powiatu tureckiego pojechało do urokliwego miasteczka – Murowanej Gośliny, aby tam stać się uczestnikiem wielkiego historycznego przedstawienia opowiadającego o dziejach narodu polskiego.

„Orzeł i Krzyż. Wielkie Zwycięstwa” to spektakularne show prezentujące najdonośniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Jednak niezwykłość tego widowiska podkreśla sposób ilustrowania wydarzeń, a mianowicie na terenie 44.000 m2 niemal 200 aktorów wciela się w historyczne postacie. Można z bliska zobaczyć rekonstrukcje fragmentów bitew polskiej husarii, powstawanie państwa polskiego, a także odzyskanie niepodległości, czy powstawanie „Solidarności”. Wszystkie te piękne sceny okraszone są wzruszającą muzyką, a także efektami specjalnymi. W efekcie odbiór przedstawianych wydarzeń trafia wprost do serc widzów. Taki sposób prezentacji dziejów ojczyzny zapada w pamięć i trafia do serc odbiorców, budując jednocześnie więzi społeczne i narodowe. Wzruszająca i piękna opowieść sprawiła, że każdy z nas poczuł dumę z bycia Polakiem. Wydarzenie pozostanie na długu w pamięci uczestników wyjazdu.

AUTOR: A.P.
Piknik dla przyszłości w Turku już w sobotę
Z nowym rondem bezpieczniej w Brudzewie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 23 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.