Niezwykła noc wśród regałów

Noc Bibliotek w Turku

Już 5 października Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku przyłączy się, jak ponad 1600 instytucji w całej Polsce, do wspaniałej akcji, Noc Bibliotek. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Gościem specjalnym tegorocznej Nocy będzie Michał Fajbusiewicz, prowadzący kultowy „Magazyn kryminalny 997”. Towarzyszyć będzie mu dziennikarka Magda Omilianowicz, która jest autorką niedawno wydanej książki, wywiadu-rzeka „Fajbus. 997 przypadków z życia” .

Na tę wyjątkową noc turkowska biblioteka zapewnia szereg atrakcji dla wszystkich Czytelników, niezależnie od wieku – spotkania, warsztaty, animacje dla najmłodszych, pokazy filmów a nawet Żywą Bibliotekę. Jednak jej głównym elementem będzie spotkanie z człowiekiem legendą, wieloletnim autorem, realizatorem i prowadzącym program telewizyjny „Magazyn kryminalny 997”. Wraz z Michałem Fajbusiewiczem do Turku przyjedzie, goszcząca już w turkowskiej instytucji, dziennikarka Magda Omilianowicz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

W tym samym czasie , również o godzinie 18.00, rozpoczną się niezwykłe atrakcje dla młodszych uczestników Nocy Bibliotek. Będą oni mogli spędzić czas na wesołych zabawach z animatorką Bajanką, która zabierze ich w kolorowy i nieco zwariowany świat, bajkowej bohaterki książek dziecięcych, Kici Koci.

Podczas turkowskiej odsłony Nocy Bibliotek, po raz pierwszy w naszym mieście, zorganizowana zostanie Żywa Biblioteka. Jest to projekt polegający na możliwości wypożyczenia tzw. „żywych książek“, czyli osób z grup postrzeganych stereotypowo, w celu rozmowy z nimi o ich życiu i zadawaniu pytań na dowolny temat. Projekt ma konwencję biblioteki, w której „książkami“ są ludzie z różnych grup obarczonych stereotypami. „Czytelnicy“ mogą je „wypożyczyć“ i porozmawiać z nimi. Nad całością wydarzenia czuwają „bibliotekarze“. Wśród turkowskich „żywych książek” znajdą się takie „tytuły” jak „Rodzic dziecka niepełnosprawnego”, „Osoba chora na łysienie plackowate”, „Osoba niepełnosprawna ruchowo”, „Obcokrajowiec”, „Osoba biseksualna”., „Wegetarianin”. Wypożyczanie „żywych książek” rozpocznie się o godz. 20.00.
Oprócz tego, również o godz. 20.00 zobaczyć będzie można dwa filmy – polską produkcję „Ciemno, prawie noc” na podstawie książki Joanny Bator oraz przeznaczony dla młodszej widowni film „Ptyś i Bill”, będącym adaptacją komiksu o tym samym tytule.

Ponadto w holu biblioteki rozłożone będą stoiska warsztatowe, na których między innymi, będzie można wykonać własną torbę, a nawet spróbować swoich sił w programowaniu.
Marcin Derucki: Komu przeszkadza Ziemia Turkowska?
Sukces Mar-Klin Turek podczas Krajowego Czempionat...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 29 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.