Przykona: Nocny pożar samochodów dostawczych

Pożar auta

W nocy 11 stycznia br. na parkingu przy stacji benzynowej w Przykonie doszło do pożaru samochodów dostawczych.

Zgłoszenie o pożarze dotarło do strażaków we wtorek o 3:22. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP pożarem objęte były dwa pojazdy dostawcze.

Działania zastępów z SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prąd piany ciężkiej w natarciu na palące się pojazdy dostawcze, oraz dwóch prądów wody w obronie przyległych innych pojazdów. Po ugaszeniu pożaru pojazdy sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej, nie stwierdzono zagrożeń. W wyniku oddziaływania promieniowania cieplnego uszkodzeniu uległ trzeci samochód dostawczy.

Na miejsce pożaru zadysponowano cztery jednostki straży pożarnej z Państwowej Straży Pożarnej w Turku oraz OSP Przykona i OSP Smulsko. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Policja. Niestety w wyniku pożaru samochody uległy całkowitemu spaleniu.

Straty oceniono wstępnie na kilkaset tyś zł.

źródło: PSP Turek

Ranking Perspektywy 2022: Ogromny postęp turkowski...
Tanie jak… śmieci w Brudzewie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.