Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Nowatorskiej edukacji ciąg dalszy, czyli otwarcie pracowni automatyki przemysłowej w ZST w Turku

Otwarcie pracowni w ZST

Dzisiejszy dzień był szczególny, bowiem po raz kolejny idea proinnowacyjności uwidacznia się w konkretnych działaniach. Uroczystego otwarcia najnowocześniejszej pracowni automatyki przemysłowej dokonano w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Od teraz uczniowie zaczną korzystać z dostępnych technologii, a wszystko poparte będzie profesjonalną wiedzą.

Przybyłych na spotkanie gości przywitała dyrektor placówki Wioletta Adamiak. Tego dnia w Zespole Szkół Technicznych w Turku zagościli między innymi zastępca dyrektora Kuratorium Oświaty Delegatura w Koninie Agnieszka Mirecka- Katulska, wicestarosta powiatu tureckiego Władysław Karski, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku Sławomir Kosobudzki, radny powiatu tureckiego Mariusz Seńko, wiceprezes Tureckiej Izby Gospodarczej i przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Tomasz Wroniak, przedstawiciele turkowskich przedsiębiorstw oraz tak dużych firm, jak Siemens czy Encon Koster.

-Innowacyjne kształcenie młodzieży w powiecie tureckim to priorytet, który realizujemy z sukcesem. Oczywiście te sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich, które zostały pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Projekt Nowoczesne Technologie w Kształceniu Zawodowym Elementem Rozwoju Gospodarczego Obszaru Funkcjonalnego Powiatu Tureckiego i Kolskiego to działanie, które wstawia na rozwijanie kierunków kształcenia zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy w branżach zidentyfikowanych, jako branże o największym potencjale rozwojowym. Nasza szkoła jest jednym z beneficjentów tego projektu, gdzie inwestowanie w nowoczesną bazę dydaktyczną kształcenia zawodowego jest głównym priorytetem- mówiła Wioletta Adamiak.

Jak dodała dyrektor nowa pracownia to szansa rozwoju zarówno dla młodych ludzi, jak i dla wielu firm produkcyjnych z danymi kwalifikacjami. Założeniem niniejszego projektu jest kontakt z najnowocześniejszymi urządzeniami wykorzystywanymi w obiektach przemysłowych, a całość wpisuje się w koncepcję przemysłu 4.0.

O tym, jak ważna na rynku jest firma Siemens oraz jak chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą w ramach projektów edukacyjnych opowiedziała dyrektor ds.rozwoju biznesu Ewa Mikos.

Ponieważ nowo otwarta pracownia objęta została patronatem firmy Siemens dyrektor Wioletta Adamiak otrzymała pamiątkowy dyplom, który przekazali przedstawiciele niniejszego przedsiębiorstwa.

Mirosław Kuligowski z firmy Siemens mówił o współpracy podjętej w dziedzinie edukacji ze szkołami. Omówił on również temat digitalizacji, a obecni w sali dowiedzieli się czym jest program certyfikowany i jak współpracować na poziomie międzynarodowym.

Głos zabrał przedstawiciel firmy Encon Koster, która odpowiedzialna była za wyposażenie stanowisk pracowni.

-Jak będzie wyglądał rynek pracy za dziesięć lat od teraz? Niezależnie od tego na jaki raport się spojrzy mówi się, że za 10 lat powstanie od 30 do 70 procent stanowisk pracy których nie ma w chwili obecnej- mówił dyrektor Pionu Nauczania i Badań Naukowych Maciej Antonik.

Gratulacje z okazji otwarcia nowej pracowni złożyła dyrektor Kuratorium Oświaty delegatura w Koninie Agnieszka Mirecka- Katulska.

Głos zabrał także wicestarosta Władysław Karski, który wyraził zadowolenie z podjętych projektów oraz zobowiązał się kontynuować dzieło rozpoczęte w poprzedniej kadencji dotyczące wprowadzania nowoczesnych technologii do szkół średnich.

Radny Powiatu Tureckiego, starosta turecki poprzedniej kadencji Mariusz Seńko podkreślił, że niezmiernie cieszy się uczestnicząc w wydarzeniu, które wieńczy rozpoczęte dzieło.

-Niezależnie od miejsca w którym mieszkamy możemy mieć dostęp do najlepszych rozwiązań, kształcić się na najlepszym poziomie niezależnie od tego w jakim miejscu się znajdujemy- mówił Mariusz Seńko.

Po uroczystym przecięciu wstęgi o tym, jak funkcjonuje pracownia i jakie urządzenia się w niej znajdują opowiedział dyrektor pionu technicznego Robert Gałązka.

MOPS dla ofiar przestępstw
Jedyna lewicowa alternatywa w wyborach

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.