Nowe fotele w kinie w 2021 roku

Kino Tur

W roku 2021 Miasto Turek wyremontuje kino TUR. Zdecydowała o tym jednogłośnie Rada Miejska Turku podczas sesji budżetowej. W kinie zmienią się nie tylko fotele.

Na inwestycje w roku 2021 Miasto planuje przeznaczyć ok. 16 mln zł. Wśród tych wydatków znajduje się opisywana już budowa skateparku, ale także właśnie przebudowa kina TUR, które powstało w latach 70-tych ubiegłego wieku i przez te około 50 lat niewiele się zmieniło.

Kilka lat temu w kinie TUR zmieniono system wyświetlania filmów na cyfrowy z możliwością projekcji filmów w wersji 3D. Ponadto wyremontowana została kabina projekcyjnej, zamontowane cyfrowe nagłośnienie, odnowiona elewacja budynku oraz wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Chociaż filmy w Turku wyświetlane są niedługo po ich premierze, to niestety komfort oglądania filmów z roku na rok spadał. Stare, zużyte i zniszczone fotele kinowe, niespełniające obecnie obwiązujących standardów, poważnie zniechęcały do oglądania filmów w turkowskim kinie.

Planowana modernizacja kina obejmować będzie: przebudowę posadzki w sali projekcyjnej, wraz z zamontowanej w niej świetlnych krawędzi stopni i ciągów komunikacyjnych, wymianę foteli kinowych, malowanie sali projekcyjnej, wymianę ekranu kinowego na większy, wymianę kotary scenicznej oraz przebudowę toalet.

Urząd Miejski w Turku trzykrotnie starał się o pozyskanie dofinansowania na przebudowę kina. Dwukrotnie wnioski składane były do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i raz do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ostatecznie nie mogąc pozyskać wsparcia na to przedsięwzięcie, Miasto wykona je w pełni z własnych środków. Planowany koszt przebudowy kina TUR to ok. 700 tys. zł.

źródło: maistoturek.pl

Wideo: Noworoczne życzenia od Klubu Biegacza Marat...
Komu należy się podwójna wypłata? Ratownicy medycz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Jurek w poniedziałek, 04 styczeń 2021 20:50

Co oni robią z tą synagogą. Jeden z tureckich Żydów przeklął to miejsce widząc, że jest tam kino. Będzie się działo.

Co oni robią z tą synagogą. Jeden z tureckich Żydów przeklął to miejsce widząc, że jest tam kino. Będzie się działo.
Gość - zygmunt w czwartek, 31 grudzień 2020 18:03

I w tych 700 tysiacach nie ma np 50 tysięcy na zakup przyzwoitego nagłośnienia ? Co za kpina.

I w tych 700 tysiacach nie ma np 50 tysięcy na zakup przyzwoitego nagłośnienia ? Co za kpina.
Gość
sobota, 16 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.