Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

O Afryce wie wszystko – Michał Kiciński laureatem konkursu geograficznego

Laureat

26 kwietnia o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Michał Kiciński, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej w Koźminie, odebrał z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty zaświadczenie o zdobyciu tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym. Tytuł laureata jest najwyższym tytułem, jaki można wywalczyć w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.

W etapie wojewódzkim w konkursie geograficznym rywalizowało 48 uczniów. Michał znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych młodych geografów z całego województwa wielkopolskiego. Co więcej, Michał jest jedynym laureatem konkursu geograficznego w powiecie tureckim, a nawet rejonie konińskim. Warto też zaznaczyć, że na cały powiat turecki tytuł laureata we wszystkich konkursach przedmiotowych otrzymało tylko dwoje uczniów!!!

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty należą do najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy, a zakres materiału mocno wykracza poza treści nauczania geografii w szkole podstawowej. Tematem wiodącym tegorocznego konkursu była Afryka, a “Wielkopolanie na Czarnym Lądzie” to hasło przewodnie konkursu.

Jesteśmy bardzo dumni z naszego ósmoklasisty i ogromnie cieszymy się, że wywalczył aż taki sukces.
Do konkursu Michała przygotowywał nauczyciel geografii – Tomasz Suleja.
 

 

Być strażakiem to wciąż niezwykle wyzwanie. Powiat...
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, czyli Dzień ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.