O niepodległości i Turku podczas Rajdu Krajoznawczo - Historycznego

Rajd Krajoznawczo – Historyczny

W jaki sposób poznać historię i ciekawe miejsca przy okazji bawiąc się aktywnie z sympatycznymi ludźmi? Udać się na Rajd Krajoznawczo – Historyczny. W tym roku odbył się on 10 listopada a uczestnicy spotkali się na dziedzińcu turkowskim Muzeum.

Rajd krajoznawczo- historyczny rozpoczął się o godzinie 13.00. Odbył się on w formie questingu, czyli gry terenowej podczas którego wyjątkowo przydatna była wiedza o mieście Turek związana z okresem niepodległości.

W zabawie mogły brać udział zarówno osoby indywidualne, jak i grupy szkolne i rodzinne. Łącznie wystartowało 159 chętnych, którzy dotarli do 9 wyznaczonych punktów.

Wszyscy bawili się wyśmienicie i co ważne nabyli wiele wiedzy dotyczącej miasta. Najlepsi otrzymali puchary oraz nagrody.

Organizatorami przedsięwzięcia byli Oddział PTTK w Turku, Miasto Turek, Nadleśnictwo Turek, Komenda Powiatowa Policji w Turku, Państwowa Straż Pożarna w Turku, Muzeum Miasta Turku im.Józefa Mehoffera.

Należy nadmienić, że rajd dofinansowany był z budżetu Gminy Miejskiej Turek w ramach realizacji zadania publicznego pn.”Organizacja przedsięwzięć turystycznych promujących walory krajoznawcze i architektoniczne Miasta Turku i okolic”.

Fot. M.JAC
Dobra: Mieszkańcy upamiętnili rocznicę odzyskania ...
Dobra: Lusia i Oskar dostaną nowy dom

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 16 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.