Obchody Myśli Braterskiej z Hufcem ZHP Turek

Obchody Myśli Braterskiej w Turku

Ubiegły weekend harcerze z Hufca ZHP Turek spędzili w braterskim gronie podczas obchodów Dnia Myśli Braterskiej. Harcerze i skauci na całym świecie obchodzą go 22 lutego i tego dnia ślą życzenia do przyjaciół i spotykają się na uroczystych zbiórkach.

Podczas weekendowego biwaku, który odbył się w dniach 21-23 lutego 2020 roku, w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Parkowej, spotkały się drużyny z Hufca ZHP Turek. Jak co roku, biwak rozpoczął się uroczystym apelem, na którym harcerze zameldowali swoją obecność i gotowość do działania w trakcie tych trzech dni. Piątek był przede wszystkim dniem integracji i zabaw do późnych godzin.

Kolejnego dnia uczestnicy biwaku zostali postawieni przed wyzwaniem w postaci „zwiadu miejskiego”, gdzie ich zadaniem było w mniejszych patrolach udać się w teren i znaleźć miejsca związane z działalnością harcerską. Oprócz tego mieli jeszcze popytać napotkanych przechodniów czy mają świadomość jakie święto obchodzą tego dnia na całym świecie. Punktem kulminacyjnym tego dnia było wieczorne „świeczkowisko”, podczas którego harcerze i harcerski spędziły w braterskim gronie podsumowując zwiad i śpiewając harcerskie piosenki.

Niedziela była ostatnim dniem biwaku. Po śniadaniu biwakowicze przystąpili do posprzątania miejsca zakwaterowania, a następnie przygotowali się do opuszczenia terenu biwaku, co nastąpiło po oficjalnym apelu kończącym spotkanie.
Pralko-suszarka do zabudowy – 3 polecane modele
Biblioteka zaprasza na planszówki

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 12 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.