"Od małego do zawodowego", czyli podsumowanie projektu w ZST

ZST Turek

Zakończył się projekt "Od małego do zawodowego" promujący kształcenie zawodowe w ZST w Turku. Przedsięwzięcie to realizowane było jako zadanie publiczne dofinansowane ze środków Powiatu Tureckiego.

W ramach cyklicznych działań realizowanych przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZST przy współpracy z gronem pedagogicznym oraz samorządem uczniowskim, odbyło się kilka spotkań zarówno na terenie naszej szkoły, jak i poza nią (dotyczyło promocji wyjazdowej dla Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie oraz Szkoły Podstawowej im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie).

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z Turku, Tuliszkowa, Ogorzelczyna, Chylina, Natalii, Przykony, Kaczek Średnich, Brudzewa oraz Władysławowa wraz z opiekunami, odwiedzili wybrane pracownie. Dzięki temu poznali specyfikę wybranych kierunków kształcenia w technikum oraz BSIS. Były to m.in. gastronomia, elektromechanika, mechatronika, automatyka, grafika komputerowa, teleinformatyka, pracownie informatyczne oraz pracownia fryzjerska.

Integralną część projektu stanowiły konkursy skierowane do naszych gości, które odbywały się w trakcie warsztatów w ZST oraz w formie online - nadsyłania prac i zdjęć.

Oto laureaci rywalizacji fryzjerskiej, dotyczyło to konkursu on-line ,,PLECIONKI I WARKOCZE”:

-1 miejsce – Kinga Ozga ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich,
- 2miejsce – Martyna Wawrzyniak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie,
- 3 miejsce –Wiktoria Kaszuba ze Szkoły Podstawowej w Chylinie.

Laureatami konkursu graficznego „Pracownie ZST” ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie zostali:

-1 miejsce – Gabriela Cichomska,
- 2 miejsce – Mateusz Jasiński,
- 3 miejsce –Antoni Graczyk.

Warto nadmienić, że największe wrażenie na gościach zrobiło urządzenie do cięcia wodą oparte na technologii WATERJET oraz prezentacja dotycząca działalności artystycznej grupy ALTERACJA.

Egzamin Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku – czerw...
Tuliszków: Mikołajkowy Turniej Mini-Sumo

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.