Od soboty bez maseczek i bez limitów w sklepach. Czwarty etap powrotu do nowej normalności

Łukasz Szumowski

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już od najbliższej soboty, 30 maja noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe. Nie dotyczy to jednak wszystkich miejsc. Zniesienie obowiązku nie obejmie np. kościołów.

- Jeżeli osoby idą blisko siebie, to dalej zalecane jest noszenie maseczek. Dotyczy to ulic i miejsc takich jak restauracje. Ale w sklepach, w kościołach czy kinach maseczki wciąż będą obowiązkowe - mówił premier Morawiecki.

Od soboty nie będą również obowiązywać limity osób w sklepach, a od niedzieli również zniesione zostaną limity wiernych w kościołach, przy zachowaniu dwóch metrów odległości. Przywrócono także zgromadzenia publiczne do 150.

Od przyszłej soboty będzie można organizować wesela do 150 osób, a goście nie muszą nosić maseczek. Minister kultury, wicepremier Piotr Gliński zapowiedział, że od 6 czerwca będą mogły zostać otwarte kina, teatry i filharmonie oraz obiekty sportowe, solaria czy salony masażu. Zamknięte pozostaną natomiast dyskoteki i kluby. W placówkach kultury konieczne będzie zakładanie maseczek ochronnych.

- Szanowni państwo, udało nam się uniknąć najgorszych czasów. Przed nami nowa rzeczywistość, z którą musimy nauczyć się żyć. Bo ten koronawirus jeszcze trochę z nami będzie. Trzymajmy się nadziei i zachowajmy ostrożność. Walka trwa, wróg jest groźny, nie chcemy zapłacić kolejnymi zachorowaniami w dużej skali - podsumował Mateusz Morawiecki.

Szef Resortu zdrowia Łukasz Szumowski wskazał natomiast, że na przeważającym obszarze kraju sytuacja epidemiczna została już opanowana. Tylko w trzech województwach - śląskim, łódzkim i małopolskim - nie osiągnięto jeszcze tendencji spadkowej.

To w skali kraju wyjątkowy samorządowiec. Radna Ja...
Czy OSP KWB „Adamów” przejdzie do historii?

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Qwert w środa, 27 maj 2020 21:05

Tysiąc chorych zamykamy wszystko nawet lasy, 22 tys. otwieramy. Logiczne nie??

Tysiąc chorych zamykamy wszystko nawet lasy, 22 tys. otwieramy. Logiczne nie??
Gość
poniedziałek, 21 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.