Odwołane rekolekcje. Msze dla maksymalnie 50 osób

Kosciol Turek

W piątek wieczorem pojawił się najnowszy komunikat Kurii Diecezjalnej Włocławskiej. Informuje on o dostosowaniu się do wskazań obowiązujących w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób.

Od soboty, 14 marca na terenie diecezji podczas każdej mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła przebywać może maksymalnie 50 osób. W dalszym ciągu obowiązuje także dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych. Wiernych zachęca się do skorzystania z niej.

Ponadto odwołane zostały tegoroczne rekolekcje wielkopostne zarówno szkolne, jak i parafialne (dla dzieci, młodzieży i dorosłych). Zachęca się również osoby duchowne i wiernych świeckich do wysłuchania orędzia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego związanego ze stanem zagrożenia epidemicznego w kraju, które zostanie wyemitowane w sobotę o godz. 20.00 w TVP 1 i TVP Info. Powyższe zarządzenia obowiązują do odwołania.

Kuria Diecezjalna na bieżąco będzie monitorowała zalecenia wydawane w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa i stosownie do rekomendacji KEP oraz zaleceń władz państwowych reagowała odpowiednimi wytycznymi.

Test na odpowiedzialność. Przed szpitalem stanął s...
Andrzej Styczyński: Państwo teoretyczne

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 12 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.