Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Odznaczenia, wyróżnienia i awanse na 100- lecie powołania Policji Państwowej

Odznaczenia, wyróżnienia i awanse na 100- lecie powołania Policji Państwowej

Służba w policji to praca na rzecz ludzi. Pomaganie im stanowi codzienność, która jednocześnie daje niezwykłą satysfakcję. Bezpieczeństwo i spokój to priorytety, o których zachowanie funkcjonariusze policji starają się każdego dnia. Ci, którzy odznaczają się wyjątkowo w swojej pracy zostali docenieni.

Z okazji setnej rocznicy powołania Policji Państwowej, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Turku, otrzymali awanse na wyższe stopnie policyjne. Łącznie wyróżnionych zostało 49 osób, które doceniono podczas uroczystości z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej o czym przeczytać można TUTAJ

Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało łącznie 49 policjantów. W korpusie aspirantów, awansowano 22 policjantów - z tego 3 otrzymało awans na stopień aspiranta sztabowego, 6 na stopień starszego aspiranta, a 12 na stopień aspiranta, w korpusie tym mianowano również 4 młodszych aspirantów.

W korpusie podoficerów na awans zasłużyło 19 policjantów - 11 awansowano na stopień sierżanta sztabowego, 2 na stopień starszego sierżanta i 7 na stopień sierżanta.

W korpusie posterunkowych natomiast awans zdobyło 4 policjantów na stopień starszego posterunkowego.

Minister Spraw Wewnętrznych w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa porządku publicznego srebrną odznakę „Zasłużony policjant” nadał Michałowi Grzelakowi, Romanowi Ciesielczykowi.

Brązową odznakę „Zasłużony policjant” otrzymał natomiast Radosław Szypnicki.

Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Turku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu w trybie wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przedterminowo mianował na stopień młodszego aspiranta Roberta Węsa.

Stopień aspiranta sztabowego Policji zdobyli Bartłomiej Białas, Bartosz Biernacki, Robert Kudła.

Starszym aspirantem Policji zostali Marek Chałupniczak, Maciej Łuczkowski, Mariusz Mikołajczyk, Norbert Reda, Zygmunt Stępniak.
Na stopień aspiranta mianowano Przemysława Jesiołowskiego, Katarzynę Kołudę, Kamila Stefaniaka, Arkadiusza Zawadzkiego.
Stopień młodszego aspiranta Policji otrzymali Dariusz Kowalec, Łukasz Wodziński i Adrian Zelent.

Na stopień sierżanta sztabowego Policji mianowana Zbigniewa Bączyńskiego, Izabelę Biernacką, Natalię Błaszczyk, Konrada Bryla, Damiana Chrzęściewskiego, Mateusza Grabarczyka, Karola Fryta, Krystiana Milinga, Klaudię Rynkiewicz, Damiana Rynkiewicza, Kamilę Walczak.
Sierżantem policji została Justyna Grabowska, stopień starszego posterunkowego policji zdobył Jakub Fabiszak.

Decyzją Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Wielkopolskiego za aktywność na rzecz NSZZ Policjantów i środowiska policyjnego medal 25 lecia NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego nadano Mariuszowi Mikołajczykowi i Jerzemu Denkowskiemu.

Brązowy medal Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Wielkopolskiego nadano Pawłowi Antoniakowi.

Listy pochwalne otrzymali pracownicy cywilni- Anna Cieślak, Nicola Kowalewska, Elżbieta Krajewska, Małgorzata Laskowska, Urszula Marczyńska, Marta Prużyńska, Michał Światowski, Kamil Rygiert.


Kalkulator ubezpieczeń online - znajdź ofertę na s...
Wideo: „Policja to społeczeństwo, społeczeństwo to...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.