W dniach od 12 do 14 kwietnia odbywać się będzie 34 Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2019 ”. Wyścig składa się z czterech etapów, które sportowcy pokonują na terenie województw łódzkiego oraz wielkopolskiego.
Pierwszy etap już częściowo za kolarzami. Dzisiaj, tj. 12 kwietnia przejechali oni także przez nasz teren, a mianowicie przez takie miejscowości, jak Jeziorsko, Miłkowice czy Skęczniew.
Dalsza trasa przedstawia się następująco:
II etap 13 kwietnia br. – JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS- Opatówek- Trojanów- Chełmce-Saczyn. Chełmce- Trojanów- Opatówek.
9.00- start pierwszego zawodnika przy Firmie Colian, Opatówek, ul.Zdrojowa 1
III etap 13 kwietnia br. – ZE STARTU WSPÓLNEGO Kalisz- Stawiszyn 118 km.
Trasa: Kalisz (ul.Łódzka Start ostry)- Zduny, Tłokinia-Rożdżały-Koźminek- Lisków- Strzałków- Przespolew Kościelny- Ceków- Morawin- Żelazków I Premia (55 km)-Goliszew- Mycielin- Korzeniew- Zbiersk Cukrownia- Petryki- Stawiszyn II Premia (80 km)- Długa Wieś Druga (pocz.rundy)- Lipe- Brudzew- Janków Drugi- Blizanów Urząd Gminy III Premia (95km)- Długa Wieś Druga- drugi przejazd rundy 18.2 km- Stawiszyn Plac Wolności – Meta etapu.
14.30- dekoracja zwycięzców II etapu w Kaliszu na Rynku Głównym.
15.00- start honorowy w Kaliszu na Rynku Głównym.
15.10- start ostry w Kaliszu ul.Łódzka –OSiR.
18.15- meta etapu w Stawiszynie na Placu Wolności.
15.00- wyścigi towarzyszące, żaków, młodzików, juniorów młodszych, juniorów- Festyn na Rynku w Stawiszynie.
IV etap 14 kwietnia br.- ZE STARTU WSPÓLNOGO Wieruszów- Kalisz 162 km
Trasa: Wieruszów (ul.Rynek-ul.Warszawa-ul.Fabryczna-Polesie- Kolonia Osiek- Wyszanów- Lubczyna-Mirków- Wieruszów ul. Mirkowska-ul. Podzamcze- Rynek x 1 Runda 17 km Premia specjalna- Galewice- Rybka- Lututów (ul.Wieruszowska- ul.Gimnazjalna- I Premia (45 km)- ul.Dębowa- ul.Klonowska)- Klonowa- Czajków – Kraszewice- Grabów Nd Prosną- Wielowieś- Sieroszewice Urząd Gminy II Premia (99km)- Latowice- Bilczew- Psary- Sławin- Ołobok- Wola Droszewska- Godziesze Wielkie III Premia (120 km)- Brzeziny- Opatówek- Zduny- Kalisz (ul.Nowy Świat- Premia specjalna w najstarszym Mieście w Polsce- na wjeździe (156 km)- Ułańska- Bankowa- Al.Wolności- Częstochowska- Nowy Świat x 3 Rundy po 2,1 km)
10.00- zbiórka zawodników na Rynku w Wieruszowie
10.20- prezentacja ekip
11.00- start w Wieruszowie, ul.Warszawska
14.50- meta etapu na ulicy Nowy Świat przed Aulą UAM im.Prof.Rubińskiego
11.00- wyścigi towarzyszące szkółek kolarskich żaków, młodzików, juniorów młodszych, juniorów, „amatorów”- Koncert Big Bandu „Po Godzinach”
Trzymamy kciuki i życzymy szerokiej drogi.