Ósmoklasiści rozpoczynają ważne egzaminy. Dziś język polski

Egzaminy

Po maturzystach przyszedł czas na ósmoklasistów. Punktualnie o godz. 9.00 w całym kraju rozpocznie się egzamin dla uczniów kończących szkołę podstawową. W Turku przystąpi do niego ponad 220 osób.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Turku ogółem jest 74 ósmoklasistów, jedna laureatka jest zwolniona z egzaminu z języka polskiego. W „Czwórce” do rozwiązania testu zasiądzie 60 uczniów. Najwięcej ósmoklasistów jest w Szkole Podstawowej nr 5, gdzie test z języka polskiego napiszą 92 osoby. Jedna z nich jest zwolniona z tego obowiązku.

Egzamin potrwa 120 minut. We wtorek uczniowie będą zdawać matematykę, a w środę - język obcy. Przystąpienie do egzaminu to jeden z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Kolejne dni to egzaminy z matematyki (środa) i języka obcego (czwartek). Od wyników testów zależeć będzie, do jakiej szkoły ponadpodstawowej dostanie się uczeń.

- W tym roku oprócz stresu egzaminacyjnego jest jeszcze stres związany z reżimem sanitarnym. Uczniowie ustawiają się w odpowiednich odległościach, zachowujemy odpowiednie standardy bezpieczeństwa- informuje dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku Elżbieta Pokojowa

Tak jak podczas egzaminu maturalnego obowiązywać będą przepisy sanitarne. Trzeba będzie zachować dwumetrowy dystans, a po wejściu na teren szkoły zasłonić usta i nos. Przy wejściu na salę uczniowie będą musieli zdezynfekować ręce i dopiero gdy zajmą już swoje miejsce mogą zdjąć maseczki.

Piękne urodziny pani Frydy
Wreszcie wrócili do gry! Tur 1921 Turek wygrywa w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.