Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Otwarte Mistrzostwa Polski OYAMA i KYOKUSHIN Karate

Karate

W dniu 20 kwietnia 2024r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski OYAMA i KYOKUSHIN Karate w Kumite i Kata - Radom 2024. Na tej arenie krajowej wystartowało łącznie 511 zawodników z 63 klubów Oyama i Kyokushin Karate.

W zawodach tych nie mogło zabraknąć Turkowskiego Klubu Karate, którego reprezentowało 11 karateków. Zawody odbywały się na 5 matach i trwały cały dzień. Konkurencje form kata, kobudo jak i kumite - stały na bardzo wysokim poziomie.

Zwłaszcza wyczekiwane pojedynki kumite, były efektowne i niejednokrotnie pełne emocji – przelanych łez zwycięstwa i porażki.

Do południa rozegrano konkurencje form: kata, kata z bronią i kata zespołowe z udziałem 187 zawodniczek i zawodników. Po południu natomiast odbyło się kumite: semi - knockdown i knockdown, w których szranki stanęło 441 karateków OYAMA i KYOKUSHIN Karate obojga płci.

Osiągnięte przez naszych karateków wyniki wyglądają następująco:

Miejsce I
Mikołaj Spychała (Kobudo)
Nikodem Wajda (Kata)

Miejsce II
Alan Klauze (Semi-knockdown)
Jakub Wójcicki (Semi-knockdown)

Miejsce III
Dawid Jakubowski (Kata)
Dawid Jakubowski (Kobudo)
Julia Duszyńska (Semi-knockdown)
Krzysztof Grzegorek (Kobudo)

Miejsce IV
Anna Wojtasik (Kobudo)
Krzysztof Grzegorek (Kata)
Maksymilian Spychała (Kata)
Maksymilian Spychała (Kobudo)
Marcin Krogulec (Kata)
Mikołaj Spychała (Kata)

Miejsce VI
Amelia Borowska (Kobudo)
Anna Wojtasik (Kata)

Podsumowując zmagania karateków, należy stwierdzić że ciężka praca i treningi, niejednokrotnie wybierane przed innymi rozrywkami, jak spędzanie czasu przy komputerze, komórce lub telewizorze, przyniosły niemały sukces dla wychowanków naszego klubu karate w postaci 8 medali.

Należy jeszcze na jedną ważną rzecz zwrócić uwagę, a mianowicie, że ten piękny sport jakim jest KARATE potrafi łączyć te bratnie style - bez podziałów, a każde wspólne zawody wiele uczą, począwszy od technik karate, a kończąc na lekcjach życia.

Z zawodnikami przebywali: Włodzimierz Rygiert, Janusz Burszewski, Sylwia Bartczak, Oliwer Klauze, a także grono niezawodnych rodziców dopingujących swoje pociechy. Podziękowania za wspieranie działalności Klubu dla: Miasto Turek, Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie, Powiat Turecki oraz PGKiM w Turku.

 

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "...
Kawęczyn: Nowe dyrektorki w dwóch podstawówkach

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.