Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w parafii pw. św. Barbary

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego

Obecny rok jest zupełnie inny od poprzednich na wszystkich gałęziach życia społecznego. Taki również jest wśród motocyklistów z Turku i okolic, którzy rok rocznie w miesiącu kwietniu rozpoczynali Mszą św. sezon motocyklowy. Mimo tego iż trwająca pandemia pokrzyżowała pierwotne plany, to miłośnicy jednośladów z powiatu tureckiego nie wyobrażają sobie jazdy bez Bożego błogosławieństwa.

Dlatego 27 czerwca br. w kościele pw. św. Barbary w Turku zainaugurowano Mszą św. oficjalne rozpoczęcie sezonu. Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię ks. Piotr Kowalski, miejscowy wikariusz i miłośnik motocykli.

Na samym początku wszystkich przybyłych powitał ks. kan. Mirosława Frankowski wyrażając swoją radość i wdzięczność, że po raz kolejny dochodzi do takiego niecodziennego spotkania w parafii pw. św. Barbary. Ksiądz Proboszcz podkreślił również żeby w tej Mszy św. w sposób szczególny pamiętać o śp. Łukaszu Kaźmierczaku, który nie tak dawno zginął w wypadku motocyklowym. Natomiast w homilii ks. Piotr nawiązywał do tego jak ważne jest obecność Bożego błogosławieństwa w życiu każdego człowieka. „Niech was Bóg strzeże! Niech was prowadzi i bezpiecznie doprowadzi do wyznaczonego celu” – powiedział homilista.

Na zakończenie Eucharystii każdy otrzymał pamiątkowy medalik ze św. Krzysztofem. W tym roku przed kościołem pw. św. Barbary zgromadziło się ok. 150 motocykli.

źródło: Diecezja Włocławska
Wybory: Frekwencja w powiecie wciąż rośnie. PKW po...
Wybory: Bardzo wysoka frekwencja w powiecie tureck...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - bb w niedziela, 28 czerwiec 2020 17:52

Panu ze zdjęcia nr 7 ta maseczka po co potrzebna? Może dla lansu bo ładnie wygląda a może po to aby mu szczękę podtrzymywała hmm

Panu ze zdjęcia nr 7 ta maseczka po co potrzebna? Może dla lansu bo ładnie wygląda a może po to aby mu szczękę podtrzymywała hmm
Gość
czwartek, 25 luty 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.