Wideo: Pan Tik Tak, Kulfon i Zając Poziomka w powiatowej bibliotece

Andrzej Marek Grabowski

Dla dzieci było to spotkanie z autorem książek i twórcą znanych z telewizji programów. Dla rodziców - sentymentalna podróż do dzieciństwa, czasów programu „Ciuchcia”. W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku gościł bowiem Andrzej Marek Grabowski, twórca postaci Kulfona i niezapomniany Pan Tik Tak.

Ci, którzy dorastali w latach 80. dziś wspominają program Tik Tak jako kultową produkcję dziecięcą. W postać pana Tik Taka wcielał się właśnie Andrzej Marek Grabowski, który w czwartek (11 kwietnia) był gościem powiatowej biblioteki. Dziś zajmuje się on przede wszystkim pisaniem książek dla najmłodszych i to o nich opowiadał podczas spotkania. W jego bibliografii znajdziemy tytuły, takie jak np. "Dziwne historyjki" (2008), "Pirat Jędruś" (2009), "Afera smoka Nudożera" (2011), "Instrukcja obsługi pieska Jacósia" (2014) czy "Mumciuś" i "Dziewczynka ze srebrnym zębem", wydane w 2016 roku. Jest też autorem publikacji "Wojna na Pięknym Brzegu", która opowiadała o losach jego matki w czasach II wojny światowej. Nie mogło jednak zabraknąć także gości specjalnych. W wielkiej walizce na spotkanie do Turku przyjechał m.in. także stworzony przez Andrzeja Grabowskiego Kulfon, który mimo upływu lat wciąż budzi niemały entuzjazm wśród widowni w każdym wieku, kot Budzik oraz Zając Poziomka

Młodzi czytelnicy ustawiali się w kolejce po autografy i dedykacje od autora, a Kulfon cierpliwie pozował do zdjęć z fanami. Pan Andrzej natomiast zapowiedział, że chwilowo nie będzie już pisał dla dzieci. Jego następna książka ma być skierowana do dorosłych czytelników.


 

Nie zmarnujmy tego czasu- czyli „Protest z wykrzyk...
Słowne potyczki, czyli wybory Super Mistrzów Piękn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 24 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.