PGKiM: Różne wyroki w takich samych sprawach

PGKiM

Odpowiadając na artykuł o wodach opadowych, publikowany na portalu iTurek.net informujemy, że właśnie z powodu tak różnych wyroków w tych samych sprawach, są dyskusje i apele do władz państwa o ujednolicenie przepisów.

Aktualnie jedne sądy (np. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy) stwierdzają, że nie jest potrzebna uchwała rady gminy do pobierania opłat za odprowadzanie wód deszczowych i opadowych. Z kolei inne (np. Sąd Okręgowy w Białymstoku) stoją na stanowisku, że brak uchwały rady gminy w sprawie opłat oznacza, że usługi te na terenie tej gminy są nieodpłatne. Natomiast jeszcze inny sąd wydał wyrok (np. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku), mówiący o tym, że gmina nie może wprowadzać opłat (np. za deszczówkę) nieprzewidzianych ustawami.
Ze względu na brak podstaw prawnych do podjęcia przez Radę Miejską Turku takiej uchwały, Burmistrz nie mógł takiej uchwały, niezgodnej z prawem, przedstawić radnym. Właśnie na ten brak podstaw prawnych do naliczania przez gminy opłat za deszczówkę zwraca uwagę również Ministerstwo Infrastruktury w piśmie do Szymona Hołowni, Marszałka Sejmu RP. Problem bowiem zauważają politycy. Przykładowo poseł Tadeusz Tomaszewski złożył w Sejmie interpelację w sprawie uregulowania zasad korzystania z sieci kanalizacji wód deszczowych i roztopowych, do której odniosło się wspomniane ministerstwo.

Zatem dopóki nie będzie uregulowań przyjętych przez Sejm, to jedne sądy będą uważały, że ktoś ma za deszczówkę płacić, a drugie dalej orzekać będą wprost odwrotnie.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Jak dopasować osprzęt elektryczny do wystroju wnęt...
Dariusz Kałużny: W obronie przed bezprawiem zarząd...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Mieszkanka w poniedziałek, 05 lutego 2024 15:25

Czas skończyć z tym bezprawiem . Niech oddają pieniądze które bezprawnie ściagali od ludzi

Czas skończyć z tym bezprawiem . Niech oddają pieniądze które bezprawnie ściagali od ludzi
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.