Piękne słońce oraz wyjątkowa atmosfera podczas XIX Integracyjnego Rajdu Turystycznego „Pieczonego Ziemniaka”

Rajd Pieczonego Ziemniaka

Wyjątkowa frekwencja i piękna pogoda. Tak właśnie wyglądał XIX Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego Ziemniaka”. Około 700 osób aktywnie spędziło czas wspólnie się integrując i przeżywając kolejną wyjątkową przygodę.

Uczestnicy rajdu zebrali się dzisiaj, tj. 10 października o godzinie 11.00 w Szkółce Leśnej Ruda skąd wyruszyli w dalszą podróż. Chętni mieli do wyboru cztery trasy. Pierwszą o długości 6 km, gdzie trasa dostosowana była dla osób na wózkach. Druga to rowerowa rodzinna licząca 15 km. Wychowankowie szkół i wychowawcy ruszyli na rowerach mierząc się z odcinkiem 23 km. Osoby wyjątkowo lubiące rowery pokonali trasą o długości 40 km.

Zakończenie przygody miało miejsce na terenie Leśniczówki Grzymiszew. Na mecie na wszystkich czekała ciepła zupa oraz potrawy z ziemniaków. Chętni mieli również okazje oznakować rower dzięki funkcjonariuszom policji.

Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwali druhowie z OSP Cisew, OSP Żuki oraz OSP Wietchinin.
Organizatorami wydarzenia byli Oddział PTTK w Turku, Starostwo Powiatowe Turek, Nadleśnictwo Turek, Miasto i Gmina Tuliszków, Zespół Szkolno Przedszkolny w Słodkowie, Państwowa Straż Pożarna w Turku, Gminne Koło TPD w Galewie, Muzeum Miasta Turek, Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia” w Kolnicy.

Fot. M.JAC


Malanów: Dinozaury w bibliotece
Ukraina partnerem handlowym powiatu? Zastępca amba...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 21 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.