Pieniądze z województwa płyną do samorządów z powiatu tureckiego

Pieniądze z województwa  płyną do samorządów z powiatu tureckiego

Dofinansowania w wysokości od 96 do 144 tys. zł otrzymały samorządy powiatu tureckiego na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze te to dofinansowanie pozyskane przez gminny z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Uroczyste podpisanie umów z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim miało miejsce w Malanowie.

-Sejmik Województwa Wielkopolskiego zadysponował 23 mln zł między innymi na budowę dróg dojazdowych do pól, a również na zakup sadzonek drzew miododajnych. Część środków trafia właśnie do gmin powiatu tureckiego. Na drogi w tym powiecie trafia nieco ponad 1 mln zł- mówił Marszałek Grabowski.

Pieniądze na dojazd do gruntów rolnych rozdysponowane zostaną pomiędzy samorządy Dobrej, Kawęczyna, Malanowa, Tuliszkowa, Władysławowa (po 144 tys. zł), Turku (131 625 zł) oraz Brudzewa i Przykony (po 96 tys. zł). Kryterium przydziału środków był dochód na jednego mieszkańca. Oprócz wspomnianej kwoty gmina Malanów, jako jedyny wnioskodawca otrzymała 20 tys zł na zakup sadzonek drzew miododajnych.

Podpisanie umów nie było jedyną dobrą wiadomością, z jaką wicemarszałek Grabowski przyjechał do powiatu tureckiego.

- Oprócz tego będą dodatkowe środki, co też jest już informacją oficjalną. Po mojej wizycie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi blisko 8 mln euro na gospodarkę wodno-kanalizacyjną w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ten konkurs będziemy chcieli ogłosić w drugiej połowie roku, ponieważ te środki mają być dostępne dla Wielkopolski w czerwcu - poinformował marszałek.

Gmina Malanów znalazła się także wśród samorządów, które otrzymają dofinansowanie w ramach zwiększenia alokacji. Samorząd dostanie blisko 4,6 mln zł dofinansowania na energię ze źródeł odnawialnych dla mieszkańców.

 

Tuliszków: Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w I...
SP 5 Turek: Drodzy Rodzice!

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - rozrywaka w wtorek, 16 kwiecień 2019 12:30

Oby nie roztrwonili po hotelach SPA Poronin - Zakopane tych dotacji !!!

Oby nie roztrwonili po hotelach SPA Poronin - Zakopane tych dotacji !!!
Gość - Gosc w wtorek, 16 kwiecień 2019 07:37

A co tam robi Sobczak, czyżby też budował drogi dojazdowe do gruntów rolnych, w sumie tak jak zaorze szpital to bęfzie miał co robic

A co tam robi Sobczak, czyżby też budował drogi dojazdowe do gruntów rolnych, w sumie tak jak zaorze szpital to bęfzie miał co robic;)
Gość
czwartek, 14 listopad 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.