• rodamed strona2 baner

Pierwszy protest wyborczy w regionie. TS musi sprostować informacje o burmistrzu

Rozprawa Sądowa

Komitet Wyborczy Towarzystwa Samorządowego musi sprostować informacje zawarte w ulotce pt.: „Kadencja złamanych obietnic”, która trafiła do mieszkań turkowian. To jedno z postanowień wydanych w trybie wyborczym przez Sąd Okręgowy Koninie na wniosek Romualda Antosika.

Jak informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Koninie Marek Ziółkowski we wniosku, który w trybie wyborczym skierowano do sądu Romuald Antosik domagał się zakazu rozpowszechniania wspomnianej ulotki, a także sprostowania takich sformułowań jak „Burmistrz Romuald Antosik unika mieszkańców jak ognia” czy „Doprowadził do inwestycyjnej zapaści, nie ma ani inwestorów, ani miejsc pracy”. Domagano się ponadto przepadku rzeczonych materiałów wyborczych oraz nakazania wpłaty pięciu tysięcy złotych na rzecz stowarzyszenia „Przystań”.

W środę, 3 października sąd wydał postanowienie, w którym zakazał komitetowi Towarzystwa Samorządowego rozpowszechniania ulotki oraz opublikowana sprostowania, o nieprawdziwości informacji w niej zawartych, w formacie i czcionką odpowiadającą ulotce, w nakładzie 10 tys. sztuk. Komitet obciążono także kosztami postępowania. Sąd oddalił jednak wniosek burmistrza Antosika w części dotyczącej przekazania przez Towarzystwo Samorządowe pieniędzy dla stowarzyszenia Przystań.

Postanowienie sądu komitet musi wykonać w ciągu 48h od czasu jego uprawomocnienia. Towarzystwo Samorządowe będzie jednak składać wniosek odwoławczy.
Miasto wspiera powiatową inwestycję
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Przedszkolu...

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Kondzior w czwartek, 04 październik 2018 20:40

Czyli inaczej sąd uznał, że panowie z Zarządu TS, czyli Czapla, Trojan, Wielogórski, Kacprzak, Groblica i inni to kłamcy? Bo kłamali w ulotce To już teraz mieszkańcy wiedzą, czego można spodziewać się po takich ludziach.

Czyli inaczej sąd uznał, że panowie z Zarządu TS, czyli Czapla, Trojan, Wielogórski, Kacprzak, Groblica i inni to kłamcy? Bo kłamali w ulotce :) To już teraz mieszkańcy wiedzą, czego można spodziewać się po takich ludziach.
Zibi w czwartek, 04 październik 2018 14:50

Coś nie hejtują dzisiaj pieski z TS.

Coś nie hejtują dzisiaj pieski z TS.
Iwona w czwartek, 04 październik 2018 14:17

"Kłamstwo posiada wiele aspektów: niedopowiedzenie, półprawda, oczernianie… Ale zawsze jest bronią tchórzy."

"Kłamstwo posiada wiele aspektów: niedopowiedzenie, półprawda, oczernianie… Ale zawsze jest bronią tchórzy."
Rozgoryczony w czwartek, 04 październik 2018 13:54

No i wszystko w temacie. TS zamiast chwalić się jakie były dokonania (co "zrobił") to kampanię przeniósł na front paskudnej walki, wprowadzając opinię publiczną w błąd. Pewnie, chwalić się nie ma czym i to była jedyna droga do zwycięstwa. Matko....do czego jeszcze są zdolni???.
Mądry człowiek mi powiedział, że kto walczy ogniem to albo się oparzy, albo przysmaży-TSssssss.

No i wszystko w temacie. TS zamiast chwalić się jakie były dokonania (co "zrobił") to kampanię przeniósł na front paskudnej walki, wprowadzając opinię publiczną w błąd. Pewnie, chwalić się nie ma czym i to była jedyna droga do zwycięstwa. Matko....do czego jeszcze są zdolni???. Mądry człowiek mi powiedział, że kto walczy ogniem to albo się oparzy, albo przysmaży-TSssssss.
gość w czwartek, 04 październik 2018 12:55

No i bardzo dobrze. Nareszcie ktos im utarł nosa. Brawo burmistrz.

No i bardzo dobrze. Nareszcie ktos im utarł nosa. Brawo burmistrz.
poniedziałek, 20 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.