Wideo: Piraci drogowi stracili prawa jazdy

police-4261182_1280
Ponad 20 kierowców w ostatnim czasie straciło prawo jazdy na terenie powiatu tureckiego z powodu zbyt szybkiej jazdy. Rekordzista w terenie zabudowanym miał na liczniku aż 128 km/h.
 
 
 
 
Tylko w kwietniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku zatrzymali aż 22 prawa jazdy na terenie powiatu tureckiego za przekroczenia dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Niechlubny rekordzista pędził swoim samochodem 128 km/h w terenie zabudowanym. 38-letni mężczyzna zatrzymany został  w Strachocicach, w gminie Dobra. Za swój wybryk musiał rozstać się z prawem jazdy. Wszyscy kierowcy, którzy zostali zatrzymani za przekroczenie prędkości otrzymali mandaty i punkty karne. Zatrzymane kierowcom prawa jazdy zostały przesłane do właściwego starosty, który decyzją administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres trzech miesięcy. Warto przypomnieć, że jeżeli kierowca, którego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres trzech miesięcy wskutek przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zostanie zatrzymany bez uprawnień, czas zatrzymania dokumentu wydłuża się do pół roku.
 
Funkcjonariusze turkowskiej drogówki przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niedostosowana do warunków panujących na drodze niesie za sobą ryzyko m.in. utraty panowania nad pojazdem oraz wpływa na rodzaj i skalę doznanych w wypadku obrażeń. Apelujemy, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości i dostosowali ją do warunków panujących na drodze. W miejscach wymagających szczególnej ostrożności jak przejścia dla pieszych, przyjazdy dla rowerów czy skrzyżowania należy zdjąć nogę z gazu i zachować wzmożoną czujność.
 
Wideo zobaczyć można TUTAJ
.
5 milionów e-PITów na liczniku

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Ola w piątek, 30 kwiecień 2021 22:17

Proszę o poskromienie piratów drogowych na terenie miejscowości Żeronice - tiry pędzą tu z średnią prędkością 120 km/h w terenie zabudowanym.

Proszę o poskromienie piratów drogowych na terenie miejscowości Żeronice - tiry pędzą tu z średnią prędkością 120 km/h w terenie zabudowanym.
Gość - Sten w piątek, 30 kwiecień 2021 07:39

Brawo .

Brawo .
Gość
czwartek, 06 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.