Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

PKW wręczyła zaświadczenia o wyborze. Ryszard Bartosik nie jest jeszcze posłem nowej kadencji

PKW wręczyła zaświadczenia o wyborze

Ryszard Bartosik i innych 459 osób wybranych w skład Sejmu nowej kadencji odebrało dziś urzędowe zaświadczenia o swoim wyborze na posłów. Nie oznacza to jednak, że mogą już wykonywać swój mandat poselski. Na to przyjdzie im jeszcze poczekać aż do 12 listopada.

W czwartek, 24 października, w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Państwowa Komisja Wyborcza dokonała wręczenia zaświadczeń o wyborze na posłów IX kadencji Sejmu. W uroczystości wzięli udział najwyżsi przedstawiciele władz państwowych.

Wśród osób, które otrzymały dziś urzędowe potwierdzenie dostania się do Sejmu znalazł się również Ryszard Bartosik – poseł z powiatu tureckiego, dla którego to druga taka uroczystość w życiu. Mandat poselski będzie pełnił już drugą kadencję, nieprzerwanie od 2015 roku.

Mimo odebrania dzisiaj zaświadczeń od PKW nowo wybrani parlamentarzyści nie mogą jeszcze pełnić mandatu nowej kadencji. Dopełnieniem wszystkich formalności będzie złożenie przez nich ślubowania, które odbędzie się 12 listopada w Sali Plenarnej w trakcie I posiedzenia Sejmu RP IX kadencji.

Przypomnijmy, że w wyniku wyborów do Sejmu, które odbyły się 13 października nasz powiat przy ul. Wiejskiej w Warszawie reprezentować będą Zbigniew Hoffmann, Ryszard Bartosik, Witold Czarnecki, Zbigniew Dolata, Leszek Galemba, Paulina Henning-Kloska, Tomasz Nowak, Tadeusz Tomaszewski i Jacek Tomczak.
Międzyszkolny Turniej Ekologiczny w Czwórce
Pokaż, jak czytasz i zgarnij super nagrody

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.