Pług do wózka widłowego - Jaki wybrać?

pług do wózka widłowego

Wózki widłowe odpowiadają za transport różnego rodzaju towarów, a także rozładowywanie i załadowywanie samochodów. Pojazdy te wyposażone są w widły czołowe, które umożliwiają łatwy i szybki przewóz palet z ładunkiem na docelowe miejsce. Do zalet wózków widłowych należą duże możliwości ich rozbudowy, np. poprzez doposażenie o elementy umożliwiające realizację dodatkowych zadań. Jednym z takich rozwiązań jest mocowany pług do odśnieżania, który okazje się niezastąpiony w trakcie wykonywania prac podczas zimowych opadów śniegu.

Pługi śnieżne do wózka widłowego

Mocowane pługi do śniegu dopasować można do wózków widłowych każdego rodzaju, a ich jedynym ograniczeniem są parametry wideł. Konstrukcja takiego elementu pozwala na przeprowadzenie szybkiego montażu, który odbywa się przy użyciu rękawów obejmujących widły oraz mocowanie lemiesza do zgarniania śniegu.

Niektóre modele umożliwiają też zamontowanie dodatkowych zabezpieczeń sprężynowych, które chronią przed uszkodzeniem lemiesza na skutek kontaktu z przeszkodami niewidocznymi pod śniegiem. Sama konstrukcja posiada też czteropunktowe blokady, zapewniające większą stabilność pługa na widłach wózka. Na wyposażeniu może się znaleźć także mechanizm obrotowy, przeznaczony do sterowania kierunkiem odśnieżania.

Pługi do wózków widłowych - zalety

Pługi do wózka widłowego zyskują coraz większą popularność, co wynika z ich wielu zalet. Rozwiązanie to pozwala inwestorom uniezależnić się od zewnętrznych usług odśnieżania, które są stosunkowo kosztowne i nierzadko realizowane w niedostatecznie krótkim czasie. Wiąże się to z opóźnieniami i przestojami w działalności, co generuje niepotrzebne straty finansowe. Mocowany pług śnieżny znacząco przyspiesza i usprawnia odśnieżanie, ponieważ nie wymaga korzystania z szufli ręcznie obsługiwanych przez pracowników.

Teren wymagający usunięcia śniegu jest nierzadko bardzo duży, przez co jego efektywne oczyszczanie może być trudne bez zastosowania dodatkowych urządzeń. Pługi do wózków widłowych rozwiązują ten problem, przyczyniając się do oszczędności czasu, pieniędzy oraz ludzkich zasobów.

Pługi do widlaka - jakie wybrać?

Poszczególne pługi do śniegu różnią się zarówno jakością wykonania, jak i ceną. Do kluczowych parametrów technicznych tego elementu wyposażenia należy grubość blachy lemiesza. Na rynku znaleźć można odporne i wytrzymałe elementy o grubości od 3 mm do nawet 6 mm. Nie bez znaczenia pozostaje także grubość gumowego wykończenia, najczęściej wynosząca 5 cm.

Taki pług do śniegu z powodzeniem poradzi sobie ze zgarnianiem śniegu. Przy wyborze warto zwrócić uwagę również na kierunek odśnieżania. Standardowo operator ma możliwość jego zmiany - w prawo, w lewo lub prosto, co wynika z obecności mechanizmu obrotowego. Kolejny ważny parametr to szerokość, jaką posiada lemiesz wózka widłowego. Najczęściej spotyka się te o szerokości 1500 mm, jednak można też zamówić produkt o gabarytach optymalnie dostosowanych do indywidualnych potrzeb inwestora.

Najlepsze pługi do wózków widłowych

Wybierając mocowane pługi do śniegu, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich parametry. Duże znaczenie ma długość gwarancji zapewnianej przez producenta, dostępność wyposażenia opcjonalnego czy możliwość dokupienia dodatkowych gum. Wysokiej klasy pługi do odśnieżania posiada w swojej ofercie marka Tuchel, a ich importerem w Polsce jest firma agrotech-junoszyn.pl. Wszystkie produkty odznaczają się innowacyjnym designem oraz technologicznym zaawansowaniem, dzięki czemu przynoszą użytkownikom realne korzyści.
Przez 30 lat dbał o gospodarkę leśną i ochronę śro...
Kawęczyn: Paweł Naglewski zadba o obsługę inwestor...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 30 listopad 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.