Płukanie filtrów DPF

Regeneracja

Czystość powietrza, ochrona środowiska i sprawność silnika są kwestiami niezwykle istotnymi w dzisiejszych czasach, a jedną z metod przywracania utraconych właściwości i parametrów podzespołu odpowiedzialnego właśnie za powyższe czynniki jest płukanie filtrów DPF w specjalistycznych maszynach.

Filtr cząstek stałych jest elementem, który odgrywa kluczową rolę w redukcji emisji spalin, a użytkownicy pojazdów z Dieslem są obowiązani do zadbania o ten element układu wydechowego. Głównym zadaniem filtra DPF jest wyłapywanie i dopalanie szkodliwych dla środowiska i zdrowia cząstek stałych. Niestety skutkiem tego będzie stopniowe zatykanie się kanalików filtrujących, które bezzwłocznie trzeba udrożnić. Zachęcamy z tego powodu do umówienia się na usługę zwaną płukaniem DPF, ponieważ jest skutecznym sposobem na przywrócenie pełnej wydajności podzespołu. Czysty DPF pozwala na swobodny przepływ spalin oraz poprawia ogólną pracę jednostki napędowej. Usunięcie sadzy, popiołu i resztek nagaru ma na celu przywrócić pełną skuteczność działania DPF. Jednak, aby te efekty utrzymywały się jak najdłużej, to koniecznie trzeba stosować się do pozostałych zaleceń producenta przykładowych marek pojazdów: Hyundai, Peugeot lub Suzuki.

Każdy DPF, który trafia do serwisu, jest na początku dokładnie diagnozowany za pomocą kamerki endoskopowej w celu wykluczenia/potwierdzenia usterek mechanicznych. Jeśli weryfikacja filtra cząstek stałych wykaże trwałe uszkodzenia, to trzeba będzie zakupić nowy DPF i poprosić o jego zamontowanie oraz adaptację. Jeśli szukasz profesjonalnego serwisu, w którym możesz zlecić płukanie DPF, warto odwiedzić Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli. Firma gwarantuje wysoką jakość usług, a także dysponuje wyspecjalizowaną kadrą, która ma duże doświadczenie w regeneracji DPF i katalizatorów.

Pamiętaj, że źle wykonana regeneracja filtra cząstek stałych odbije się na wydajności podzespołów w samochodzie, a także zwiększy emisję spalin do otoczenia. Co więcej, musisz wiedzieć, że pojazd, który jeździ po ulicy, a nie spełnia aktualnie obowiązujących norm emisji spalin, może zostać w każdej chwili wykluczony z ruchu drogowego.

Brudzew: Dostojny jubileusz na Galewskim Wzgórzu P...
Poszukujemy Wielkopolskiego Rolnika Roku
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.