Podsumowania, plany i podziękowania podczas odprawy rocznej KPP w Turku

Odprawa roczna KPP Turek

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku podczas odprawy służbowej, która odbyła się 7 stycznia podsumowali 2019 rok. Była to też okazja do podziękowań za współpracę oraz przedstawienia planów na najbliższe miesiące.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie Komendanta Powiatowego Policji w Turku mł. insp. Michał Grzelak, który przywitał zaproszonych gości i w swojej prezentacji przedstawił wyniki osiągnięte przez jednostkę oraz dokonał oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie naszego powiatu w ubiegłym roku.

Komendant nakreślił również zamierzenia i cele do realizacji, jakie postawiono sobie na 2020 rok. Tu wymienić można choćby ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, aktywizację działań na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, wzmacnianie współpracy z podmiotami poza policyjnymi w celu wzrostu poziomu bezpieczeństwa na drogach, dążenie do utrzymania skuteczności działań Policji w zakresie zwalczania przestępczości przeciwko mieniu, zwiększenie skuteczności w zakresie zwalczania szeroko rozumianej przestępczości gospodarczej, działania na rzecz utrzymania pozytywnego wizerunku Policji, utrzymanie wysokiej społecznej oceny pracy Policji i poziomu poczucia bezpieczeństwa.

Turkowska komenda z powodzeniem wdraża i realizuje takie projekty jak debaty o bezpieczeństwie z mieszkańcami powiatu tureckiego, programy jak chociażby Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy Dzielnicowy Bliżej Nas, ale też projekty które kładą nacisk m.in. na bezpieczeństwo seniorów czy bezpieczne zachowania nad wodą. Funkcjonariusze KPP Turek angażują się w życie społeczne, aktywnie biorąc udział np. W obchodach miejsko-gminnego Dnia Dziecka.

Starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny podkreślał, jak ważna jest bardzo dobrze układająca się współpraca pomiędzy komendą a władzami powiatu. Życzył on także coraz lepszych wskaźników, a także skutecznej i bezpiecznej pracy na rzecz mieszkańców powiatu tureckiego.

Za dobre wyniki statystyczne dziękował funkcjonariuszom również Prokurator Rejonowy w Turku, Adam Weber. Wskazywał on przy okazji na to, że praca Komendy Powiatowej Policji oraz prokuratury są ze sobą ściśle połączone. Jak mówił prokurator - nie był to łatwy rok, ale zdarzenia, które miały miejsce na terenie powiatu potwierdziły, że turkowska policja to fachowcy, którzy znają się na swojej pracy.

Obecny na spotkaniu zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafał Pawłowski wskazywał, że są drobne rzeczy, nad którymi trzeba popracować, ale pogratulował komendantowi skuteczności w walce z narkotykami na terenie powiatu i zapowiedział, że w tej kwestii nie może być żadnej taryfy ulgowej. Najważniejsze dla dalszej działalności KPP Turek jest obniżanie dynamiki przestępczości i właściwa obsługa obywateli. Rolą policji jest pomoc mieszkańcom i wskazywanie im kierunku. Nacisk kładziony będzie na siedem kategorii przestępstw, w tym na ruch drogowy, w tym walkę z brawurą. Szczególnie istotna w tym zakresie jest profilaktyka i intensywność tego typu działań.

Komendant Michał Grzelak podziękował prokuratorom i samorządowcom za udzielane wsparcie i współodpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tureckiego.

Powrót ptasiej grypy w Wielkopolsce. Czy powiat tu...
Katarzyna Wysocka dyrektorem Sanepidu. Służby woje...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.