Podsumowanie Akcji Znicz „ZNICZ 2023”

Akcja Znicz

Trwająca na terenie powiatu tureckiego od 28 października do 2 listopada br. akcja „Znicz 2023” dobiega już końca. Podsumowując cały okres trwania akcji na drogach naszego regionu należy uznać ten okres za bezpieczny. Większa liczba funkcjonariuszy w służbie, którzy czuwali nad ładem i porządkiem w szczególności, w rejonie cmentarzy, przyniosła wymierne efekty.

Przez cały okres trwania akcji policjanci dokonywali kontroli w rejonach cmentarzy. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci byli obecni nie tylko w rejonach cmentarzy, ale również monitorowali sytuację na głównych trasach dojazdowych do cmentarzy. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a także utrzymanie płynności na głównych ciągach komunikacyjnych.

Wykonana praca przyniosła oczekiwane efekty. W trakcie 7 dni trwania działań na drogach miasta i powiatu tureckiego odnotowano 12 kolizji drogowych, nikt nie został ranny i nie odnotowano żadnych wypadków drogowych. Podczas prowadzonych kontroli ujawniono 44 przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym 23 dotyczyły przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu poddano 139 kierujących, w wyniku których zatrzymano dwóch kierujących, którzy kierowali pojazdami mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo zatrzymano 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym oraz 4 dowody rejestracyjne, w tym 2 za niewłaściwy stan techniczny i 2 za brak badań technicznych.

Pomimo zbliżającego się końca akcji policjanci nadal apelują do kierujących pojazdami, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na fakt, że wzmożony ruch, zwłaszcza w rejonach cmentarzy, może utrzymywać się jeszcze do niedzieli.
Kto zostanie dyrektorem LO? Powiat turecki ogłosił...
Władysławów: Radni przyjęli stawki podatków na prz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - rero w niedziela, 05 listopada 2023 16:01

cyt. W trakcie 7 dni trwania działań na drogach miasta i powiatu tureckiego odnotowano 12 kolizji drogowych, nikt nie został ranny i nie odnotowano żadnych wypadków drogowych.

Cos tu się nie zgadza a 31 października facet wypadł autem z drogi i rombnoł w drzewo. Zabrało go LPR i to się nie zalicza to wypadku oraz ze kierujący byl w poważnym stanie?

cyt. W trakcie 7 dni trwania działań na drogach miasta i powiatu tureckiego odnotowano 12 kolizji drogowych, nikt nie został ranny i nie odnotowano żadnych wypadków drogowych. Cos tu się nie zgadza a 31 października facet wypadł autem z drogi i rombnoł w drzewo. Zabrało go LPR i to się nie zalicza to wypadku oraz ze kierujący byl w poważnym stanie?
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.