Policja apeluje o zaniechanie wizyt na cmentarzach

Cmentarz Turek

Czy po wprowadzeniu od 1 kwietnia nowych ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa można odwiedzać cmentarze? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Parkingi przy turkowskich nekropoliach zostały zamknięte, a na tablicach informacyjnych pojawiły się komunikaty od Policji.

Komunikaty informują o obowiązującym od początku kwietnia zakazie przemieszczania się z wyjątkiem wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, a także zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Funkcjonariusze apelują jednocześnie o zaniechanie wizyt na cmentarzu. Tereny parkingów przy turkowskich nekropoliach zostały zagrodzone taśmami informującymi o zakazie pozostawiania tam pojazdów.

Przypominamy, że w obrzędach liturgicznych, także w pogrzebach, może brać udział maksymalnie pięć osób (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz), wyłączając sprawujących te obrzędy.

Triduum Paschalne: Wielki Czwartek inny niż wszyst...
Dożywianie dzieci w domu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 14 kwiecień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.