Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Policja apeluje: Uważajmy na oszustów!

KPP Turek

Turkowscy policjanci odnotowali wzrost zdarzeń związanych z oszustwami i usiłowaniami wyłudzeń pieniędzy od osób starszych. Ostrzegamy i przypominamy, jakie są sposoby działania oszustów.

Bądźmy ostrożni i nie dajmy się oszukać!

Działania sprawców sprawią, że konieczne jest przypominanie o nowych, podejmowanych przez nich metodach działania. Przedstawiają się oni jako pracownicy opieki społecznej, urzędu skarbowego, ZUS-u i innych. Ostatnio coraz częściej wykorzystywana jest metoda, w której oszuści podają się za policjanta, który powiadamia, że hakerzy weszli na konto osoby i będą chcieli pobrać pieniądze. Oszuści przekazują informację, aby pozostając na linii wybrać numer telefonu 477737200 lub 997 w celu potwierdzenia wiarygodności prowadzonej sprawy przez Policję.

Pamiętajcie drodzy Państwo !

Nikt z banku lub z Policji nie informuje kogokolwiek o tego rodzaju sytuacjach. Żaden policjant nie zadzwoni z informacją, że wasze konto w banku jest zagrożone, że aby uniknąć straty pieniędzy należy podać swoje dane i pieniądze zostaną przelane na inne konto. Udostępnienie swoich danych oszustowi spowoduje, że będzie on miał dostęp do Państwa pieniędzy, do Państwa konta.

Pamiętajcie też, że żaden policjant nie prosi o przekazanie gotówki na rzecz prowadzonego dochodzenia!!! Policja nie przyjmuje żadnych przelewów ani gotówki, żeby złapać oszusta!!!

Policja przypomina, że ludzie starsi są tą grupą, która jest szczególnie narażona na niebezpieczeństwo stania się ofiarą oszustwa lub kradzieży. Dlatego sprawdzajmy, czy osoba, która do nas dzwoni jest tym, za którego się podaje.

Rozłączmy połączenie i zadzwońmy do członka rodziny, który rzekomo do nas dzwonił, upewnijmy się, że to z nim rozmawialiśmy. Powiedzmy o zdarzeniu innym członkom rodziny, dzieciom, wnukom…

Jeżeli masz wrażenie, że ktoś próbuje Cię oszukać natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń pod bezpłatny numer alarmowy 112 i przekaż informacje o swoich podejrzeniach!!!
 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
Kawęczyn: O swojej gminie wiedzą wszystko
Zmarł Jan Owczarek, były wójt gminy Turek

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.