Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Policjanci z turkowskiej komendy wyróżnieni za wzorową i ofiarną służbę

KPP Turek

Choć od samej interwencji minęło już kilka miesięcy to o takich działaniach funkcjonariuszy nie sposób zapomnieć i przejść obojętnie. Mowa tutaj o mł.asp. Damianie Zielińskim oraz st.post. Mikołaju Knychalskim, którzy w dniu 4 lipca 2023 roku skierowani zostali na interwencję dotycząca próby samobójczej.

Po przyjeździe pod wskazany adres funkcjonariusze zauważyli, że drzwi od mieszkania są zamknięte. Z uwagi na charakter otrzymanego zgłoszenia funkcjonariusze bez chwili zawahania weszli do mieszkania przez uchylone okno, gdzie w jednym z pomieszczeń na podłodze znaleźli kobietę, leżącą we krwi, a na jej rękach spostrzegli intensywnie krwawiące rany. Kobieta była przytomna, lecz ujawniona sytuacja świadczyła o zagrożeniu jej życia. Policjanci natychmiast opatrzyli kobiecie rany i zatamowali krwawienie do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Reakcja funkcjonariuszy niewątpliwe zapobiegła tragedii a uratowana kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Za wzorową i ofiarną służbę mł.asp. Damian Zieliński oraz st. post. Mikołaj Knychalski zostali wyróżnieni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Olczyka oraz przez Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego mł.insp. Andrzeja Szarego.

źródło: KPP Turek

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Nie bądź żyła! Oddaj krew! Twoja krew ratuje życie...
Stanowisko TKE w sprawie renowacji centralnej częś...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.