Policjanci z Turku najlepsi w międzypowiatowym konkursie „Policjant Ruchu Drogowego 2019”

Policjant Ruchu Drogowego 2019

11 maja br. w Turku odbył się międzypowiatowy konkurs „Policjant Ruchu Drogowego 2019”. Po emocjonującej rywalizacji zwycięzcami zostali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Indywidualnie najlepszym funkcjonariuszem okazał się sierż.sztab. Dominik Mąka z KPP w Turku.

W piątek 11 maja br. odbył się konkurs ”Policjant Ruchu Drogowego 2019”. Tym razem konkurs odbywał się na terenie Turku. W konkursie rywalizowało po trzech najlepszych policjantów z komend Policji w Turku, Koninie, Słupcy i Kole. Eliminacje podzielono na kilka etapów. Po krótkiej odprawie w Komendzie Policji w Turku i losowaniu numerów startowych, policjanci drogówki zaprezentowali swoje umiejętności w ręcznym kierowaniu ruchem na skrzyżowaniu ulic Chopina i Alei Jana Pawła II w Turku.

Kolejnym etapem zmagań mundurowych był przejazd sprawnościowy na torze motocyklem, a następnie samochodem na placu manewrowym.

Po podliczeniu punktów za poszczególne konkurencje okazał się ,że sierż.sztab. Dominik Mąka z Komendy Powiatowej Policji w Turku nie dał swoim kolegom jakichkolwiek szans i wygrał wszystkie konkurencje, co dało mu I miejsce w kwalifikacji ogólnej!

Na drugim miejscu podium znalazł się policjant z Turku asp. Radosław Krzyżanowski, a na trzecim miejscu uplasował się mł.asp. Piotr Walczak też z komendy w Turku.
Kwalifikacja funkcjonariuszy z poszczególnych komend:

Komenda Miejska Policji w Koninie

ex aequo sierż.sztab. Dawid Woziński oraz st.sierż. Mariuszem Gruchalski
mł.asp. Przemysław Druszcz

Komenda Powiatowa Policji w Kole

mł.asp. Sebastian Wojtczak
st. sierż. Marcin Malesza
sierż.sztab. Łukasz Wypychowski

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy

sierż. sztab. Roman Wysokowski
ex aequo st. sierż. Piotr Przybylski oraz sierż sztab. Andrzej Wrotecki
Komenda Powiatowa Policji w Turku
sierż.sztab. Dominik Mąka
asp. Radosław Krzyżanowski
mł.asp. Piotr Walczak

Międzypowiatowe etap konkursu zakończył się uhonorowaniem zwycięzców, wręczeniem pucharów i drobnych upominków. Funkcjonariusze odebrali je z rąk komendantów poszczególnych jednostek, Zdzisława Wojtkowiaka – radnego powiatowego oraz przedstawicieli Starostwa Konińskiego. Słowa uznania za wysiłek włożony w rywalizację przekazał Komendant Powiatowy Policji w Turku - młodszy inspektor Michał Grzelak. Do gratulacji przyłączyli się także I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkomisarz Mariusz Jaworski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kole podinspektor Jacek Brzęcki i I Zastępca Komendant Powiatowego Policji w Słupcy młodszy inspektor Jan Rabiej.

Policjanci, który zajęli pierwsze miejsce w poszczególnych komendach będą w czerwcu reprezentować swoje jednostki w etapie wojewódzkim konkursu. Ubiegłym roku Komendę Powiatową Policji w Turku reprezentował także sierż.sztab. Dominik Mąka i w etapie wojewódzkim uplasował się na wysokim czwartym miejscu.

Komunia Święta w parafii p.w. Najświętszego Serca ...
Kawęczyn: Gwarno i wesoło na imieninach Stanisławy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 26 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.