Pomagających wciąż przybywa! Licytują gadżety i zbierają na zakupy dla szpitala

Licytacje

Przejażdżka po Turku luksusowym autokarem albo traktorem, złoty medal Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet zdobyty z drużyną z Muszyny oraz statuetka MVP meczu sezon 2008/2009 od Kamili Frątczak - to tylko niektóre gadżety, jakie trafiły na licytację. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków niezbędnych do pracy turkowskiego pogotowia ratunkowego i szpitalnego personelu.

Zbiórka na zakup środków dla pogotowia ratunkowego i pracowników szpitala w Turku oraz respiratorów, które swoją rolę pełnić będą nie tylko w okresie epidemii, ale również wykorzystane zostaną w chwilach zagrożenia naszego życia ruszyła kilka dni temu, a już uzbierano ponad 40 tys. zł. Wpłacają zarówno indywidualnie mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy z całego powiatu tureckiego. Aktualnie pomogło już 299 osób, a najwyższa wpłacona kwota to trzy tysiące złotych. To jednak nie wszystko, bo równolegle na portalu społecznościowym prowadzone są licytacje, często bardzo oryginalnych, gadżetów. Inicjator akcji - młody lokalny przedsiębiorca Kacper Drzewiecki często nie przebiera w słowach i wprost pisze, co nie podoba mu się w działaniu władz, ale jednego nie można mu odmówić - skuteczności.

Na stronę https://www.facebook.com/groups/583731998898159/about/ z każdą chwilą trafiają nowe gadżety, które - trzeba przyznać - niejednokrotnie zaskakują. Biuro Podróży Alicja wystawiło na licytacje przejażdżkę po Turku luksusowym autokarem, a jeden z mieszkańców proponuje podróż fiatem 126p. Ofiarodawcy deklarują, że nie boją się wyzwań i podwiozą także do kościoła, albo… do sądu. Siatkarka reprezentacji Polski Kamila Frątczak na licytację wystawiła swoje sportowe trofea - złoty medal Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet zdobyty z drużyną z Muszyny oraz statuetkę MVP meczu sezon 2008/2009. Można również wylicytować książki, serwis komputera, a nawet wykonanego na szydełku… koronawirusa.

Zachęcamy wszystkich do pomocy.

 

Podziękowania
Mateusz Ryta: Mam dylemat kupić dom czy mieszkanie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 01 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.