Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ponad 500 maturzystów z powiatu tureckiego przystąpiło do egzaminu dojrzałości

Matura 2023

540 tegorocznych maturzystów z powiatu tureckiego przystępuje w tym roku do egzaminu dojrzałości. Na początku tradycyjnie już mierzą się z językiem polskim. Jutro czeka ich język angielski.

Do matury w turkowskim Liceum przystąpili wszyscy tegoroczni absolwenci, czyli 247 osób. W Zespole Szkół Szkół Technicznych w Turku egzamin pisze 211 osób spośród 232, które ukończyły szkołę, a w Kaczkach Średnich na 102 absolwentów do matury przystępują 82 osoby.

Maturzyści muszą przystąpić do czterech egzaminów pisemnych oraz dwóch ustnych. Pisemnie uczniowie zmierzą się z językiem polskim, matematyką, językiem obcym nowożytnym na poziomie podstawowych i wybranym przedmiotem dodatkowym na poziomie rozszerzonym. Wśród przedmiotów dodatkowych są między innymi chemia, biologia, fizyka, geografia, historia, informatyka czy wiedza o społeczeństwie.

Wykluczone jest wnoszenie telefonów komórkowych, maskotek czy też talizmanów, które przynoszą szczęście. Zdający powinni mieć świadomość, że samo wniesienie na salę urządzenia mobilnego oznacza unieważnienie egzaminu i niemożność przystąpienia do egzaminu poprawkowego. Każdy ze zdających przed wejściem legitymuje się dowodem osobistym.

Tuliszków: Uczniowie szkół podstawowych w nowych s...
Pamięć to nasz obowiązek, czyli miejskie obchody 2...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.