Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Ważna debata w turkowskim liceum

I LO

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” - pod takim hasłem w auli Liceum Ogólnokształcącego w Turku przeprowadzona została debata społeczna, której tematem byli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

W spotkaniu udział wzięła dyrekcja oraz pracownicy szkoły, przedstawiciele samorządów, Policji, placówek z terenu powiatu tureckiego oraz uczniowie z myślą o których zorganizowano wydarzenie.

-Mam nadzieję, że dzisiejsza debata pozwoli na wypracowanie wielu nowych pomysłów na to, jak możemy wspólnie w ramach podejmowanych działań na terenie powiatu tureckiego bezpieczeństwem w ruchu drogowym zarządzać, podejmować nowe inicjatywy, które pomogą nam w sposób bezpieczny korzystać z tych dróg- mówił zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Turku podinsp. Roman Frątczak.

Wśród zaproszonych gości, którzy podzielili się swoją wiedzą również naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom.Kamil Kruszyński, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji podkom.Michał Gut, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie Mariusz Seńko, a także Krzysztof Kołata przedstawiciel fundacji Złota Godzina.

Ważnym elementem debaty było zaprezentowanie statystyk dotyczących ilości wypadków drogowych na terenie powiatu. Dane przedstawione uczniom poparte były materiałami zdjęciowymi i filmowymi, które w bardzo znaczący sposób pokazywały konsekwencje braku rozwagi na drodze.

Jak zauważył starosta Władysław Karski, wielu z nich można byłoby uniknąć, gdyby uczestnicy ruchu drogowego stosowali się do przepisów.

-To nie jest tak, że ja jeżdżę bezpiecznie i jestem bezpieczny na tej drodze. Ktoś może jechać nierozważnie. Ja bym chciał was wszystkich jutro spotkać. Chciałbym was wszystkich spotkać na zakończeniu roku szkolnego. Życzę wam, żebym mógł pierwszego września mógł przywitać was- mówił wicestarosta Władysław Karski apelując do obecnych na sali, by nosili kamizelki odblaskowe, uważali na drodze i byli zawsze bez względu na to, gdzie się znajdują ostrożni.

Mariusz Seńko omówił z kolei obowiązujące przepisy ruchu drogowego, natomiast Krzysztof Kołata odniósł się do przepisów obowiązujących w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz odpowiedzialności możliwościach i powinności, która obowiązuje w tym zakresie.
W podsumowaniu debaty głos zabrał Roman Frątczak, który przypomniał również o trwającej kampanii „Zostań policjantem”.

Uczestnicy podczas spotkania mieli okazję zadawać pytania oraz otrzymali anonimowe ankiety dotyczące tematu wydarzenia. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do przygotowania przedsięwzięć dotyczących poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu tureckiego.
 
 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
Zmarł Jan Owczarek, były wójt gminy Turek
Już w niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.