Wideo: Poseł Bartosik podsumowuję programy rządowe i zachęca do głosowania na Andrzeja Dudę

Poseł Ryszard Bartosik

Nowy program budowy obwodnic, zbliżające się wybory prezydenckie, a także 13. emerytura i zmiany w składkach na ubezpieczenia społeczne - to główne tematy podczas konferencji, jaką zorganizowano w biurze poselskim Ryszarda Bartosika.

Na wstępie poseł przypomniał o tym, że powiat turecki został ujęty w rządowym programie budowy 100 obwodnic.

- Obwodnica powstanie w miejscowości Grzymiszew. Znaleźliśmy się wśród takich miejscowości jak Gostyninin, Kalisz, Koźmin Wielkopolski, Strykowo, Zduny. Najbardziej cieszę się z Grzymiszewa, bo to jedyna obwodnica w tej części wielkopolski, wśród powiatów subregionu konińskiego. Ułatwi to nam podróże i poprawi bezpieczeństwo - mówił poseł, dodając jednocześnie, że są to nie jedyne działania rządowe jeśli chodzi o budowę i modernizację dróg.

Wspomniał przy tym o inwestycjach wykonywanych przy wykorzystaniu środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych, takich jak ul. Witosa i ul. Leśna w Turku, drogi w Brudzewie, trasa Dobra-Linne czy też drugi etap budowy ul. Zdrojki Lewe. Jak podkreślał poseł Bartosik, dotychczas nikt nie przeznaczał tak dużych środków na budowę dróg i obwodnic.

Konferencja była też okazją do zmobilizowania wyborców, aby poparli prezydenta Andrzeja Dudę, który w majowych wyborach będzie ubiegał się o reelekcję.

- Mamy potencjał ku temu, aby wynik był lepszy niż pięć lat temu. Świadczą o tym ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego i Parlamentu krajowego. Podpisy można składać każdego dnia w biurze poselskim - przekonywał poseł Bartosik, podkreślając zasługi obecnej głowy państwa zarówno polityce krajowej jak i zagranicznej. Parlamentarzysta zapowiedział też, że niebawem prezydent Duda ma złożyć wizytę w Turku.

Ryszard Bartosik opowiedział również o wprowadzanych obecnie programach.

- Pracujemy nad tym, aby doprowadzić do końca, mimo oporu Senatu, 13. emeryturę. Chcemy aby już w kwietniu te środki znalazły się na kontach emerytów. Dziwi nas oportunizm senatorów PO, większości senackiej, która próbuje utrudnić to działanie na rzecz emerytów - mówił poseł.

Zapowiedział on również wchodzący w życie program Mały ZUS Plus skierowany dla małych przedsiębiorców. W tym roku kolejne środki trafią też do Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Zabiegam o to, aby jednostki straży pożarnej otrzymały wozy. Staram się o to, aby cztery jednostki dostały nowe wozy . Aplikują o to OSP Brudzew, OSP Piekary, OSP w Kowalach Pańskich oraz wójt z gminy Malanów. Mamy nadzieję, ze wszystkie te jednostki otrzymają te wozy - mówił Ryszard Bartosik.

Poseł wspomniał również o inwestycjach dla szpitala - za blisko pół miliona złotych z rezerwy budżetowej kupiono sprzęt, który pozwoli jeszcze lepiej dbać o zdrowie mieszkańców powiatu tureckiego. 

Język angielski, judo, narty, snowboard- czyli Ryt...
Weź udział w konkursie „Najładniejsza kartka Wielk...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - max w środa, 12 lutego 2020 09:10

No to mamy powiatowego bohatera przebijającego zasługami Żerminę i Sławoja Składkowskich!Kiedy ulica im. Bartosika?

No to mamy powiatowego bohatera przebijającego zasługami Żerminę i Sławoja Składkowskich!Kiedy ulica im. Bartosika?
Gość - Cez w wtorek, 11 lutego 2020 20:40

Poseł Bartosik łże. Senatorowie PO nie są przeciwni 13 emeryturze, są przeciwni finansowaniu 13 emerytury z pieniędzy zabranych osobom niepełnosprawnym.

Poseł Bartosik łże. Senatorowie PO nie są przeciwni 13 emeryturze, są przeciwni finansowaniu 13 emerytury z pieniędzy zabranych osobom niepełnosprawnym.
Gość - Andrzej w wtorek, 11 lutego 2020 18:07

Rysiu na prezydenta!!!

Rysiu na prezydenta!!!;)
Gość
środa, 29 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.