Sportowe wyróżnienie dla Aleksandry Wypchło

Starosta Powiatu Tureckiego Dariusz Kałużny wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Tureckiego Piotrem Szewczyńskim w dniu11 stycznia 2022 roku wyróżnili młodą sportsmenkę Aleksandrę Wypchło, która w swojej karierze sportowej zdążyła już dwukrotnie uplasować się na II stopniu podium w Mistrzostwach Polski w najważniejszych imprezach skokowych.

  2 komentarze
2 komentarze

Gdzie w powiecie tureckim ubywa mieszkańców?

Turek znalazł się w pierwszej dziesiątce miast powiatowych, gdzie w ciagu ostatnich 16 lat ubyło najwięcej mieszkańców - taki wynika z najnowszego raportu opublikowanego w Piśmie Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. W naszym powiecie są jednak gminy, gdzie w tym okresie przybyło ludności.

  16 komentarze
16 komentarze

Tymon pierwszym mieszkańcem Powiatu Tureckiego w 2022 roku

Pierwszym dzieckiem, które w tym roku narodziło się w turkowskim szpitalu jest mały mieszkaniec gminy Tuliszków. Pierwszy tegoroczny noworodek w powiecie tureckim na świat przyszedł 2 stycznia o godzinie 11.05.

  0 komentarze
0 komentarze

Młodzi sportowcy z Powiatu Tureckiego wyróżnieni za sukcesy

W środę 29 grudnia w gabinecie Starosty Tureckiego uhonorowani zostali sportowcy będący mieszkańcami Powiatu Tureckiego: Julia Kocimska UKS Judo Tuliszków oraz Aleksander Kowalczyk i Szymon Kałużny – Klub Sportowy Striker Turek.

  1 komentarz
1 komentarz

Budżet powiatu tureckiego na 2022 rok z dużymi inwestycjami

Rada powiatu tureckiego jednogłośnie przyjęła projekt budżetu na 2022 rok, który starosta Dariusz Kałużny nazwał budżetem dużych inwestycji. W dyskusji nad przyszłorocznym planem dochodów i wydatków przewijał się również temat podwyżek dla pracowników starostwa.

  1 komentarz
1 komentarz

Powiat Turecki w hołdzie Bohaterom Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia - po raz pierwszy odbyły się oficjalne obchody najnowszego święta państwowego -Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

  1 komentarz
1 komentarz

„Ekologia w domu i zagrodzie”, czyli Koła Gospodyń Wiejskich z myślą o mieszkańcach

Koła gospodyń wiejskich to obecnie kilkanaście tysięcy działających w Polsce organizacji. W naszym powiecie jest ich aż 89. Paniom działającym na rzecz lokalnej społeczności podziękowano podczas wydarzenia, które odbyło się w Zespole Szkół Technicznych w Turku.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Weź udział w konkursie na „Wigilijne przepisy tradycyjnej kuchni Powiatu Tureckiego”

Starosta Turecki Dariusz Kałużny serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Tureckiego do wzięcia udziału w konkursie „Wigilijne przepisy tradycyjnej kuchni Powiatu Tureckiego”.

  0 komentarze
0 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11a ust. 1 i 11f ust. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2019r. poz. 1716) oraz art. 61 §4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 753)

  0 komentarze
0 komentarze

.

.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.