Kolejne wsparcie finansowe dla DPS Skęczniew

Dom Pomocy Społecznej w Skęczniewie to jedna z największych placówek opiekuńczych w Wielkopolsce, obecnie zamieszkuje go 210 podopiecznych. W trudnym czasie pandemii wsparcie finansowe jest nieocenione. DPS Skęczniew może pochwalić się, że otrzymał kolejne dofinansowanie, tym razem na cele remontowe w kwocie 129 120,00 zł.

  0 komentarze
0 komentarze

Polowanie na grubą rybę zakończone wręczeniem pucharów

Piękna pogoda i brak większych obostrzeń sprzyjają organizowaniu imprez oraz spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Również miłośnicy wędkowania mieli okazję spędzić miło czas oraz wykazać się swoimi umiejętnościami.

  1 komentarz
1 komentarz

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Zgodnie z artykułem 11d ust. 5 i ust. 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1363) oraz art. 61 § 4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 753)

  0 komentarze
0 komentarze

Starosta pogratulował Prezesowi TIG członkostwa w WR30

Włączenie Prezesa Tureckiej Izby Gospodarczej Pana Damiana Brzóski do składu Prezydium Wielkopolskiej Rady Trzydziestu, w kadencji 2021-2024, stało się okazją do złożenia przez Starostę Tureckiego Dariusza Kałużnego, serdecznych gratulacji oraz wyrazów szczerego uznania.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Wsparcie od powiatu tureckiego dla Państwowej Straży Pożarnej w Turku

Powiat Turecki kolejny raz wspiera inicjatywę służącą rozwojowi wyposażenia i poprawie warunków pracy strażaków Komendy Powiatowej PSP w Turku.Tym razem samorząd powiatowy uczestniczy w pokryciu części kosztów zakupu nowego wozu.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Apel Starosty Tureckiego dotyczący szczepień

Starosta Turecki zachęca mieszkańców Powiatu Tureckiego do szczepienia się I i II dawką przeciw COVID-19 w Punkcie Szczepień Powszechnych w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Milewskiego 3 B w Turku

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: DPS w Skęczniewie z kolejnym wsparciem finansowym

Samorząd Powiatu Tureckiego w sytuacji pandemicznej dużo uwagi poświęca zapewnieniu bezpieczeństwa najbardziej potrzebującym pomocy i troski - mieszkańcom największego w Wielkopolsce Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie.

  0 komentarze
0 komentarze

Nauczycielskie Eldorado w lokalnych szkołach? Mocne słowa na sesji Rady Powiatu

Nikt nie ukrywa, że temat funkcjonowania oświaty jest trudny. Samorządowcy zmagają się z coraz większymi kosztami jej utrzymania, a nauczyciele wnioskują o podwyżki. Rada Powiatu Tureckiego pochyliła się nad dodatkami dla nauczycieli, które ostatecznie zostały obniżone. W trakcie obrad nie brakowało mocnych słów ze strony starosty Kałużnego i radnego Seńki, u którego zdecydowany sprzeciw wywołały słowa naczelnika Kosobuckiego o tym, że pedagodzy mają Eldorado.

  36 komentarze
36 komentarze

Wotum zaufania i absolutorium dla zarządu powiatu tureckiego

-Miniony rok nie należał do łatwych nie tylko jeśli chodzi o samorządy, ale i przedsiębiorców oraz każdego zwykłego obywatela. Rok 2020 dał się nam wszystkim we znaki z powodu pandemii COVID-19 - mówił starosta Dariusz Kałużny rozpoczynając omawianie raportu o stanie powiatu tureckiego. Po długiej dyskusji o zarządzaniu w czasach kryzysu zarząd powiatu otrzymał wotum zaufania, a następnie również absolutorium.

  5 komentarze
5 komentarze

Jak szczepią się mieszkańcy powiatu tureckiego?

Najmniej chętnych do szczepień przeciwko COVID-19 jest w gminie Malanów. Najwięcej - chociaż i tak stosunkowo niewielu - w mieście Turek. Mimo szerokich kampanii zachęcających do szczepienia się, większość mieszkańców powiatu tureckiego wciąż pozostaje niezdecydowanych.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.