Świadkowie historii, wyjątkowy projekt dla młodzieży i nie tylko

We wtorek, 27 lutego w Sali Konferencyjnej im. Solidarności Starostwa Powiatowego w Turku miała miejsce uroczystość pod nazwą Świadkowie historii. To projekt przypominający o ważnych losach naszego regionu i nie tylko. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Umowa na przebudowę odcinka Piorunów – Chylin podpisana

Na kwotę 1.029.982,32 zł zł opiewa umowa na „Przebudowę drogi powiatowej nr 3219P Genowefa – Władysławów – Turek na odcinku Władysławów – Kuny - etap II na odcinku Piorunów – Chylin”, którą dziś podpisał Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Roman Kacprzak oraz wykonawca inwestycji reprezentowany przez Prezesa Zarządu firmy Trans – Spili Arletę Nowicką.

  1 komentarz
1 komentarz

Bezpieczne ferie w powiecie tureckim

W czasie ferii zimowych  funkcjonariusze Państwowej  Straży Pożarnej w Turku  przeprowadzili kilka spotkań z dziećmi  na trwających półkoloniach na terenie powiatu. Każde z nich to spora dawka wiedzy o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny i nie tylko.
  0 komentarze
0 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Na podstawie art. 11d ust. 5 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 162 ze zm.) oraz zgodnie z art. art. 97 § 2 i art. 123 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 775 ze zm.),

  0 komentarze
0 komentarze

Powiatowy Koordynator ds. zdrowia psychicznego

W dniu 15 lutego 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Turku odbyło się spotkanie zorganizowane przez Starostę Tureckiego Dariusza Kałużnego z członkami zespołu koordynującego realizację Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

  2 komentarze
2 komentarze

Listy gratulacyjne i nagrody dla wyjątkowych zawodniczek

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Tureckiego 13 lutego odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych oraz nagród dla sportowców. Wyróżniono zawodniczki, które w 2023 roku z sukcesem reprezentowały Powiat Turecki na zawodach sportowych różnej rangi, począwszy od Mistrzostw Polski i Europy aż po Mistrzostwa Świata.

  0 komentarze
0 komentarze

„Forum Rolnicze Powiatu Tureckiego 2024”

Już po raz 17. Wielkopolska Izba Rolnicza, wraz z partnerami instytucjonalnymi i społecznymi, organizuje cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych pod nazwą „Wielkopolskie Fora Rolnicze”. O patronat nad forami, tradycyjnie wystąpiliśmy do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a ponadto – do Wojewody Wielkopolskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

  0 komentarze
0 komentarze

„Złoty Herb Powiatu Tureckiego” dla Zdzisława Czapli

Tradycyjnie podczas Spotkania Noworocznego Powiatu Tureckiego przyznana została nagroda dla zasłużonej osoby. W tym roku „Złoty Herb Powiatu Tureckiego” i tytuł „Człowieka Powiatu Tureckiego A.D. 2023” w kategorii działania sprzyjające ludziom i środowisku, otrzymał Zdzisław Czapla.

  6 komentarze
6 komentarze

Protestujący rolnicy spotkali się z samorządowcami

Rolnicy, którzy przez kilka godzin protestowali wstrzymując ruch na turkowskich ulicach pojawili się także na noworocznym spotkaniu samorządu powiatu tureckiego. W krótkim wystąpieniu wygłosili swoje najważniejsze postulaty.

  3 komentarze
3 komentarze

Kwalifikacja wojskowa w powiecie tureckim czas start

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu tureckiego. Oficjalne rozpoczęcie kwalifikacji miało miejsce w poniedziałek 5 lutego i potrwa do 27 lutego. Obejmuje ona głównie mężczyzn, którzy ukończyli 19 lat.

  6 komentarze
6 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.