St.bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz pożegnał się ze sztandarem. Obowiązki komendanta przejął st. kpt. Krzysztof Gruszczyński

Arkadiusz Janaszkiewicz

W dniu 26 stycznia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której nastąpiło pożegnanie st. bryg. Arkadiusza Janaszkiewicza ze sztandarem.

St. bryg Arkadiusz Janaszkiewicz powitał wszystkich przybyłych gości, a następnie złożył podziękowania za minione lata współpracy podkreślając zrealizowane zadania. Po odczytaniu decyzji Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej o odwołaniu z funkcji Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Turku oraz decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o zwolnieniu ze służby nastąpiło uroczyste pożegnanie ze sztandarem Komendy Powiatowej PSP w Turku.

St. bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz w 1995 roku rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu, którą ukończył w roku 1997 zdobywając wykształcenie technika pożarnictwa. Od 01 maja 1997 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku zajmując kolejno stanowiska: specjalisty ratownika, poprzez dowódcę zastępu, inspektora, specjalisty, naczelnika wydziału ds. operacyjno-szkoleniowych oraz od 10 maja 2006 na stanowisku dowódcy JRG w Turku. Z dniem 3 kwietnia 2019 roku powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Turku. W roku 2002 ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. W 2005 r ukończył studia magisterskie na Politechnice Poznańskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania Kierunek Zarządzanie i Marketing w zakresie logistyki. W 2010 roku ukończył Wyższą Inżynierską Szkołę Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu–studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz w 2012 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu Wydział Ekonomii studia Podyplomowe w zakresie Gospodarowanie zasobami.

W imieniu funkcjonariuszy PSP i pracowników komendy głos zabrał st. kpt. Krzysztof Gruszczyński, który z dniem 25 stycznia 2024 roku został pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Turku.

źródło: PSP Turek

Dobra: Dla sportu i rekreacji. Umowa na nowe boisk...
Podsumowania i plany, czyli noworoczne spotkanie L...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Andrzej w sobota, 27 stycznia 2024 14:46

Akcja ewakuacja w komendzie trwa

Akcja ewakuacja w komendzie trwa
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.