Brudzew: Promilowy recydywista sprawcą wypadku w Tarnowej

Wypadek w miejscowości Tarnowa

Nie zbyt przyjemnie zakończył swą podróż 53-letni mieszkaniec Tarnowej (gm. Brudzew). Przy wjeździe do Brudzewa wpadł do rowu.

Późnym wieczorem we wtorek 6 sierpnia około godz. 21.40 służby powiatu tureckiego zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Tarnowa przy wjeździe do Brudzewa. Prowadzący motorower wjechał do rowu. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej z Turku i zastęp z Brudzewa oraz Pogotowie Ratunkowe i policję. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał obrażeń nogi.

W momencie dojazdu pierwszych służb kierujący był przygnieciony prowadzonym kilka chwil wcześniej motorowerem i nie był w stanie się spod niego wydostać. Taki stan nie był jednak spowodowany obrażeniami, których doznał w wyniku wypadku.

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że 53-letni mieszkaniec gminy Brudzew spowodował wypadek jadąc motorowerem. W wydychanym powietrzu miał 1,11 mg/l alkoholu, czyli ponad 2 promile. Okazało się, że ma on już nałożony przez sąd bezterminowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Po zakończeniu wszystkich czynności mężczyzna został zwolniony do domu, a pojazd przekazano jego żonie – informuje st. asp. Dorota Grzelka z KPP w Turku.

Możliwe, że za przestępstwo prowadzenia motoroweru w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. Koszty akcji, związanej z jego nieodpowiedzialnym zachowaniem, poniosą podatnicy.
Skąd wzięli się bukmacherzy?
Tobiasz Nowicki zdobywcą Złotej Rękawicy. Szymon S...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 30 listopad 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.