Wideo: Przebudowa Uniejowskiej trwa. Zobaczcie jak wygląda ulica z lotu ptaka

Uniejowska Turek

Choć sytuacja w związku z pandemią koronawirusa zmienia się dynamicznie, to prace przy przebudowie ul. Uniejowskiej w Turku trwają. Aktualnie nic nie wskazuje na to, aby termin wykonania robót był zagrożony. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec czerwca tego roku.

Prace na Uniejowskiej rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku i podzielone są na dwa etapy. Pierwszy obejmuje ulicę Uniejowską od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Natomiast kolejny ma objąć odcinek Uniejowskiej od Armii Krajowej do skrzyżowania z Legionów Polskich oraz ul. Niepodległości. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu planuje m.in. przebudowę skrzyżowania ulic Uniejowskiej, Legionów Polskich i Niepodległości. Zamiast sygnalizacji świetlnej w tym miejscu powstanie rondo. Natomiast skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i lewoskrętami wybudowana zostanie u zbiegu ulic Uniejowskiej, Armii Krajowej i Nowej. Ponadto mają być przebudowane odcinki chodników i ścieżek rowerowych, zatoki autobusowe i zjazdy do nieruchomości, przy ul. Uniejowskiej mają powstać pasy manewrowe, a przy ul. Niepodległości drogi obsługowe do budynków.

W marcu wykonawca robót - Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz wprowadził kolejne zmiany w organizacji ruchu. Obecnie otwarty dla samochodów jest odcinek od skrzyżowania ul. Uniejowskiej z ul. Nową do ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nie można natomiast przejechać przez skrzyżowanie ul. Uniejowskiej z ul. Niepodległości.

Trudno przewidzieć jak sytuacja w kraju wpłynie na postęp prac. Aktualnie postępują one zgodnie z założeniami. Jak wygląda plac budowy z lotu ptaka - zobaczcie sami.

Wszystkie ręce na pokład! Ruszyła produkcja przyłb...
Wideo: Hołd dla Jana Pawła II. Trębacze z Brudzewa...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - mieszkaniec w piątek, 03 kwiecień 2020 12:00

Szkoda tylko, że wycięto na Uniejowskiej tyle pięknych drzew lipy.

Szkoda tylko, że wycięto na Uniejowskiej tyle pięknych drzew lipy.
Gość
czwartek, 25 luty 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.