Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przed nimi nowy etap życia. Maturzyści Zespołu Szkół Technicznych zakończyli rok szkolny

ZST Turek

-Nadeszła właśnie chwila, kiedy przyszło nam się pożegnać. Dla nas, absolwentów jest to moment szczególny, bo kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek nas już tutaj nie będzie. Dzisiaj zaczynamy kolejny etap swojego życia, a każdy z nas wybiera własną drogę - tymi słowami tegoroczni absolwenci Zespołu Szkół Technicznych w Turku żegnali swoją szkołę, stojąc u progu dorosłości. Uroczyste zakończenie roku dla klas maturalnych miało miejsce w piątek, 28 kwietnia.

Dla tegorocznych maturzystów nadszedł czas zakończenia edukacji. Zanim za kilka dni powrócą w szkolne mury, aby przystąpić do egzaminu dojrzałości, młodzi ludzie spotkali się ze swoimi nauczycielami i wychowawcami, aby wspólnie zamknąć pewien etap w życiu, stając u progu dorosłości. Jako pierwsi w powiecie tureckim rok szkolny zamknęli abiturienci z Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

- Te minione lata to czas wypełniony nie tylko sztywnymi ramami lekcji, ale też czas wielu zajęć, dzięki którym zdobyliście dodatkowe kompetencje i kwalifikacje. Przez te wszystkie lata byliście bardzo ważną częścią społeczności szkolnej. Pracowaliście na dobre imię naszej szkoły. To dzięki wam i waszemu zaangażowaniu ta szkoła ma swój niepowtarzalny charakter - zwracała się do tegorocznych absolwentów dyrektor szkoły, Wioletta Adamek. Specjalne życzenia skierowała ona również do maturzystów, którzy za kilka dni przystąpią do jednego z najważniejszych w życiu egzaminów. Dla Wioletty Adamiak ten rok to czas wyjątkowych pożegnań, bo jak zapowiedziała - odchodzi na emeryturę. Pani dyrektor przekazała też podziękowania i listy gratulacyjne rodzicom wyróżniających się uczniów.

Dumy z utalentowanej młodzieży nie krył też starosta Dariusz Kałużny.

- Dziś wyjątkowy dzień - uroczyście żegnamy uczniów klas maturalnych, ale jestem przekonany, że egzaminy wyśmienicie zdacie, dostaniecie się na wymarzone studia, będziecie wykonywać wymarzone zawody. To także świetna okazja, żeby pogratulować i podziękować wszystkim pedagogom Zespołu Szkół Technicznych w Turku, którzy doprowadzili was do progu egzaminu dojrzałości. Samo zobaczycie, że to jest - moim zdaniem - najważniejszy egzamin w życiu. To także ukłony i podziękowania dla rodziców, którzy na co dzień was kształtują, a to jest zadanie niełatwe - mówił starosta powiatu tureckiego, przekazując wyróżniającym się maturzystom listy gratulacyjne

Najlepszym absolwentem turkowskiego technikum został w tym roku Miłosz Piekarski. Za wybitne osiągnięcia sportowe nagrodzono Kamila Kłodawskiego, zaś Amelia Kałużna odebrała nagrodę za działalność społeczność. Nagrodę od ministra Ryszarda Bartosika za wyniki w nauce otrzymała Martyną Maciaszek, natomiast Kacper Piąstka został wyróżniony nagrodą dyrektora. W imieniu rady rodziców głos zabrał Przemysław Tomczak, który również - jako zastępca burmistrza Dobrej - wręczył nagrodę Natalii Łyskanowskiej, najlepszej uczennicy z terenu tej gminy.

Maturzyści pożegnali szkolne mury turkowskiego lic...
Zapraszamy do Cyrku Korona! Przed nami najnowsze w...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.