Przedszkolaki z „Ósemki” poznają zawody Rodziców

Przedszkole Hała Bała

Preorientacja zawodowa polega na przeprowadzaniu działań o charakterze wychowawczym, podejmowanych przez nauczycieli i rodziców, ukierunkowanych na zbliżanie dzieci w wieku przedszkolnym do środowiska pracy.

Cele tych poczynań to wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami i środowiskiem pracy, kształtowanie pożądanej postawy wobec pracy i edukacji, a także inicjowanie i rozwijanie zdolności oraz zainteresowań dzieci, czyli kształtowanie postawy aktywnej, kreatywnej, otwartej na świat i ludzi.

Poprzez ograniczony kontakt (w związku z pandemią) z przedstawicielami rozmaitych zawodów, a także rodziców, wychowankowie z grupy III samodzielnie zaprezentowały zawody jednego z rodziców. W ten sposób przedszkolaki poznały szereg interesujących zawodów tj.: ekspedient, policjant, nauczyciel, monter krzeseł, spawacz, operator maszyn do produkcji maseczek, mistrz magazynów, mechanik maszyn, krawiec, kierowca, malarz, strażnik graniczny, inspektor badań nieniszczących.

Dzięki takim działaniom nasze pociechy poznały rynek pracy, zawody z bliższego i dalszego otoczenia. Zrozumiały jaką wartość ma praca i nauczyły się szacunku do drugiego człowieka. W ten sposób przedszkolaki rozwinęły swoje zainteresowania i ujawniły pro-zawodowe marzenia.
Władysławów: Druhowie z Chylina wyposażeni w nowy ...
Chcesz wstąpić do WOT? Wybierz dogodny termin szk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 26 luty 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.