Przegląd Chórów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Przeglą Chórów 2018

Piękne pieśni rozbrzmiewały dzisiaj, tj. 28 października w kościele Najświętszego Serce Pana Jezusa w Turku. Trudno o lepszą akustykę oraz tak wyśmienitych artystów, którzy sprawili, że wydarzenie zapamiętane będzie długo.

Za nami XX Przegląd Chórów Muzyka Korzeni Europy. Jak co roku gospodarzami oraz uczestnikami koncertu był Chór Nauczycielski Turkowskiego Towarzystwa Chóralnego z dyrygenturą Kamili Pacześnej.

W tym roku wydarzenie przybrało nieco inny charakter ze względu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Właśnie dlatego uczestnicy koncertu mieli okazję wysłuchać wielu pieśni patriotycznych przypominających o jakże istotnej wartości, którą jest wolność naszej Ojczyzny.

Przed publicznością wystąpili Chór Cantate Deo z Sieradza, Chór Farny Lutnia z Koła, Chór Męski Lutnia z Warty, Chór Parafialny Virtus z Lichenia Starego, Towarzystwo Śpiewaczo-Muzyczne Lutnia z Koła oraz Chór Nauczycielski z Turku.
Życie bez bólu jest możliwe z Reha-Mobil Turek
Malanów: Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Mło...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 26 marzec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.