Przekroczył dozwoloną prędkość o 98 km/h i stracił prawo jazdy

KPP-Turek

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. W Turku na Alejach Jana Pawła II w terenie zabudowanym poruszał się z nadmierną prędkością. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów.

W sobotę 21 marca br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego turkowskiej komendy w Turku zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem marki Audi A4. Powodem kontroli była nadmierna prędkość kierującego na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził samochodem z prędkością 148 km/h. Dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość przekroczył o 98 km/h! Piratem drogowym okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu tureckiego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Zostaną mu też zatrzymane uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów ruchu drogowego , kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.

źródło: KPP Turek

Gm. Turek: Walka z koronawirusem. Czy place zabaw ...
Władysławów: W Międzylesiu płonęła stodoła

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Arti w wtorek, 24 marzec 2020 00:46

I bardzo dobrze!

I bardzo dobrze!
Gość
czwartek, 02 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.