Przykona: Tragedia w Laskach. Nie żyje mężczyzna

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Laski w gminie Przykona dzisiaj, tj. 24 lipca. Na skrzyżowaniu zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Na miejscu zginął 24- letni kierowca jednego z nich.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Nie ma odwrotu od zielonej energii. Powiat turecki liderem OZE

O zielonej rewolucji, która dokonuje się w powiecie tureckim rozmawiano podczas sesji rady gminy w Przykonie. W sprawie transformacji energetycznej głos zabrali przedstawiciele firmy Energa Invest - dyrektor Biura Projektów Strategicznych Szymon Wojnicki i kierownik projektu Krzysztof Mazur, a także starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny i Maciej Sytek - pełnomocnik Zarządu Województwa Wielkopolskiego ds. restrukturyzacji Wielkopolski Wschodniej.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Przykona: Umowa na nowy chodnik podpisana

Dziś w gabinecie Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Andrzej Paruszewski podpisał umowę na wykonanie chodnika w ramach przebudowy drogi powiatowej nr 4497P Przykona – Dobra.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Wiatr zerwał dach z biogazowni

Wczorajsze (10 lipca) popołudnie i noc, nie były w naszym regionie spokojne. Silny wiatr dał się już we znaki m.in. na terenie gminy Przykona, zrywając dach z budynku biogazowni.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Dzwonnica kością niezgody między parafią a mieszkańcem

Ksiądz z Psar zrealizował kolejną inwestycję. Na kościelnej działce powstała nowa dzwonnica. Jeden z okolicznych mieszkańców obawia się, że będzie ona generować nadmierny hałas. Po batalii przed starostą, wojewodą i sądem, zwrócił się on do naszej redakcji z prośbą o nagłośnienie sprawy. Twierdzi, że Rada Parafialna dopuściła się wobec niego szantażu.

  22 komentarze
22 komentarze

Wideo: Farma Wiatrowa w Przykonie oficjalnie otwarta. To początek multienergetycznego koncernu

- Farma Wiatrowa w Przykonie to najnowszy i największy projekt inwestycyjny OZE w Grupie Energa. Koncern systematycznie zwiększa udział odnawialnych źródeł w swoich zasobach, posiadając duży, zdywersyfikowany portfel aktywów i długofalowe plany inwestycyjne - mówił podczas otwarcia farmy w Przykonie prezes Energi Jacek Goliński.

  7 komentarze
7 komentarze

Przykona: Ostatni raz z moją klasą Już pożegnać czas mych przyjaciół (Sławomir Załeński)

Maseczki, dystans, rezygnacja z tradycyjnego uścisku dłoni. W takiej atmosferze odbyło się spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przykonie kończące rok szkolny 2019/2020. Te niedogodności nie odebrały spotkaniu klas ósmych satysfakcji z odniesionych sukcesów, dumy z otrzymanych świadectw i wzruszeń, które towarzyszą pożegnaniom. Absolwenci podkreślali, że doceniają możliwość odebrania świadectw i nagród, pomimo trudnej sytuacji i spotkania w ograniczonym gronie. A było kogo nagradzać:

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Wójt Broniszewski z wotum zaufania i absolutorium

Radni z gminy Przykona niemal jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Broniszewskiemu wotum zaufania oraz absolutorium. To wyraz poparcia dla działań włodarza przy realizowaniu - jak podkreślono - trudnego budżetu w trudnym roku.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Czy w upalne dni będzie można korzystać z kąpieliska w Przykonie?

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas relaksu i odpoczynku. W upalne dni wytchnienie można znaleźć na wodą. W powiecie tureckim takim popularnym miejsce jest zbiornik w Przykonie. Co roku organizowana jest tutaj plaża i wydzielona strefa do pływania.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Najpierw sprzątanie, później plażowanie

Zanim na plażę nad zbiornikiem w Przykonie tłumnie zjadą się amatorzy odpoczynku, trzeba zadbać o to, aby wokół było czysto. Właśnie dlatego po raz kolejny zorganizowano wielkie sprzątanie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.