Przykona: Gigantyczna farma wiatrowa gotowa do testów

Niebawem rozpocząć mają się testy rozruchowe nowej farmy wiatrowej w Przykonie. Zainstalowano już wszystkie turbiny i zakończono prace przygotowujące instalację do wprowadzenia mocy.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Szachach

14 stycznia odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przykonie w Szachach. Wzięło w nich udział 30 zawodników w 4 kategoriach wiekowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Pożar kotłowni w miejscowości Sarbice

Do pożaru kotłowni doszło dzisiaj, tj. 18 stycznia w miejscowości Sarbice w gminie Przykona. Budynek uległ całkowitemu spaleniu.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Przykona: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała z artystycznym akcentem

 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do gminy Przykona w tym roku zawitała nieco wcześniej. W piątek, 10 stycznia cel charytatywny połączono z przeglądem dorobku artystycznego dzieci i młodzieży szkolnej.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Proboszcz przeprosił parafian po reakcji kurii

Kuria włocławska określiła zachowanie proboszcza z Psar jako „ nieewangeliczne i wysoce niestosowne”. Podczas niedzielnej mszy świętej ksiądz Grzegorz Ograbisz przeprosił wiernych, prosząc o przebaczenie i modlitwę.

  12 komentarze
12 komentarze

Farma wiatrowa z Przykony wygrała aukcję OZE

Powstająca właśnie na terenach pokopalnianych w gminie Przykona farma wiatrowa wygrała aukcję OZE ogłoszoną przez Urząd Regulacji Energetyki. Oferta spółki należącej do Grupy Energa okazała się najlepsza.

  2 komentarze
2 komentarze

Przykona: Poetyckie, plastyczne i muzyczne spotkanie z opowieścią o narodzinach Chrystusa w Szkole Podstawowej

Historia stanowiąca genezę Bożego Narodzenia jest wszystkim dobrze znana, ale co roku z radością odkrywamy ją na nowo. 20 grudnia w Szkole Podstawowej w Przykonie był dniem wyjątkowym – tego dnia bożonarodzeniowa opowieść pokazana została bowiem w formule teatru cieni. Było to dla wielu widzów nowe artystyczne doświadczenie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wideo: Wypadek trzech aut na drodze krajowej nr 72. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w drodze

Wypadek miał miejsce około godziny 15.00 w miejscowości Olszówka w gminie Przykona. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe marek Opel Astra oraz jedno auto marki Skoda Fabia.

  4 komentarze
4 komentarze

Przykona: Budżet bardzo napięty, ale gminne „becikowe” zostanie

Aby zabezpieczyć funkcjonowanie gminy i jej jednostek organizacyjnych samorządy muszą szukać oszczędności. Nie inaczej jest w Przykonie, jednak - jak zapewniał wójt - środki na bieżącą działalność, a także m.in. „becikowe” za urodzenie dziecka są zabezpieczone.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Wspólne kolędowanie podczas spotkania wigilijnego seniorów

Wspólne kolędowanie, rozmowy i przede wszystkim wyjątkowa atmosfera. Tak wyglądało spotkanie wigilijne, które odbyło się we wtorek, 17 grudnia w Zajeździe Staropolskim Olszówka w gminie Przykona. Seniorzy mieli okazję porozmawiać oraz podzielić się swoimi radościami i troskami z drugą osobą, czego często tak bardzo w życiu brakuje.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.