Przykona: Zderzenie trzech samochodów w Laskach. Autami podróżowało dziewięć osób

Do zderzenia trzech samochodów osobowych doszło dzisiaj, tj. 26 maja w miejscowości Laski w gminie Przykona. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Umowa na dofinansowanie budowy sieci wodociągowej podpisana

We wtorek, 24 maja doszło do uroczystego podpisania umowy na dofinansowanie zadania „Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Olszówka, Przykona, Bądków Pierwszy”. W spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Gminy w Przykonie uczestniczył między innymi wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

  4 komentarze
4 komentarze

Zdrowie zamknięte w truskawkach z Przykony. Dlaczego warto je jeść?

Sezon na pyszne polskie truskawki właśnie się rozpoczął. To owoce, które mają niewiarygodnie dużo zalet - poza swoim wyjątkowym smakiem zawierają również wiele cennych dla naszego zdrowia składników. Podpowiadamy, dlaczego warto je jeść i gdzie lokalnie najlepiej kupić pyszne i świeże truskawki.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Przykona: Dotacja na budowę mostu wraz z infrastrukturą drogową!

Gmina Przykona pozyskała dotację w ramach II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Przykona: Gmina z dotacją na budowę ulicy Spacerowej

Gmina Przykona pozyskała dotację w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na „Budowę drogi gminnej w miejscowości Przykona, ul. Spacerowa”.

  0 komentarze
0 komentarze

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W piątek, 5 maja w Zespole Szkół w Przykonie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Kwiaty i nabożeństwo w rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja

Obchody 232.rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja w Przykonie rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny. Uczestnicy uroczystości złożyli również kwiaty pod obeliskiem.

  0 komentarze
0 komentarze

W gminie Przykona powstanie kolejna farma fotowoltaiczną

Jesienią tego roku zakończą się prace inżynierskie przy kolejnej już farmie fotowoltaicznej, która powstaje na pokopalnianych terenach w gminie Przykona. Za inwestycję dla firmy EDP Renewables odpowiada Grupa Electrum.

  0 komentarze
0 komentarze

Rolnicy z Kawęczyna i Przykony nominowani do tytułu Wielkopolski Rolnik Roku

W Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyła się uroczysta Gala Konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku 2022”, na której wyłonieni zostali laureaci na najlepsze gospodarstwo rolne. Wśród nominowanych znaleźli się także rolnicy z powiatu tureckiego.

  6 komentarze
6 komentarze

Przykona: Stypendia dla najlepszych wręczone

24 marca w Zespole Szkół w Przykonie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych i sportowych za I okres roku szkolnego 2022/2023.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.