Przykona: Tragedia w firmie transportowej. Naczepa przygniotła mężczyznę

Do tragedii doszło dziś (30 września) przed południem na terenie jednej z firm transportowych w miejscowości Przykona. Na miejscu zginął kierowca samochodu ciężarowego, którego przycisnęła naczepa auta.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: "Zaszczepiamy ducha w druha" w Boleszczynie

W ramach projektu stworzonego przez nieformalną grupę Sołectwo Boleszczyn wraz ze strażakami z jednostki OSP Boleszczyn przystąpiono do projektu "Zaszczepiamy ducha w druha".

  0 komentarze
0 komentarze

Żeglarze opanowali Przykonę, czyli regaty Armor Sailing Windsurfing School

Żeglarze zapaleńcy spotkali się w Przykonie, aby wziąć udział w organizowanych po raz pierwszy regatach Armor Sailing Windsurfing School. Pogoda sprzyjała i chętnych na wykorzystanie wrześniowego wiatru nie zabrakło.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Tragedia w Boleszczynie. Mężczyzna stracił dłoń

Do dramatycznego wypadku doszło dziś w Boleszczynie (gmina Przykona). Podczas wykonywania prac na terenie gospodarstwa jedna z maszyn urwała mężczyźnie dłoń.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Przykona: Mieszkańcy skarżą się na przykry zapach. Jedna z firm stanowczo ucina nagonki

Mieszkańcy Psar (gmina Przykona) i okolic od dłuższego czasu skarżą się na przykry zapach, który pochodzi - ich zdaniem od dwóch pobliskich - zakładów - biogazowni oraz firmy produkującej susz warzywny, pozyskiwany m.in. z ziemniaków. Przedstawiciel właśnie tej firmy postanowił stanowczo zdementować krążące informacje.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Czy nocny zakaz sprzedaży alkoholu jest potrzebny?

Niedawno w Brudzewie wprowadzono nocny zakaz sprzedaży alkoholu. Podczas sesji rady gminy w Przykonie pojawił się ten sam temat. Zasadność wprowadzenia ograniczenia, o które wnioskuje policja, kwestionują jednak niektórzy lokalni przedsiębiorcy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Gmina przyjazna energii

Rozstrzygnięto szóstą edycję konkursu „Samorząd przyjazny energii”. W tym roku wśród samorządów, które zdobyły najwyższe uznanie jury znalazła się gmina Przykona.

  0 komentarze
0 komentarze

Groźne dachowanie na drodze do Przykony

Pogoda nie ułatwia podróży samochodem. Mokra nawierzchnia powinna być dla kierowców sygnałem ostrzegawczym. Niestety przekonała się o tym mieszkanka powiatu tureckiego, której auto dachowało na drodze w kierunku Przykony.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Przykona: Nie żyje ksiądz Tadeusz Szparaga, były proboszcz parafii w Psarach

W Domu Księży Emerytów w Ciechocinku, w wieku 93 lat zmarł ks. Tadeusz Szparaga. W kapłaństwie przeżył 64 lata. Przez ponad dwie dekady był proboszczem parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Psarach (gmina Przykona).

  1 komentarz
1 komentarz

Przykona: Energa rozpoczyna budowę farmy fotowoltaicznej

Na pokopalnianych terenach w gminie Przykona wyrośnie farma fotowoltaiczna wybudowana przez należącą do Grupy Orlen Energę. Moc inwestycji szacuje się na około 20 MW, złoży się na nią blisko 70 tys. paneli polikrystalicznych PV. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.