W Olszówce potrącono rowerzystę. Sprawca wypadku jest poszukiwany przez policję

Policjanci z Turku i Dobrej prowadzą czynności, mające na celu ustalenie sprawcy wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Olszówce (gmina Przykona). Rowerzysta został tam potrącony przez osobowe auto. Sprawca odjechał. 
 
  1 komentarz
1 komentarz

Przykona: Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Laskach

Na drodze krajowej nr 72 dochodzi do wyjątkowo dużej ilości wypadków. Również dzisiaj, tj. 1 czerwca w miejscowości Laski doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Przykona: Kto nie lubi dzieci (albo rodziców) z Posoki?

-Ale tych dzieci nie lubisz, które tam jeżdżą. Albo rodziców. Nie wiem czyje to dzieci, ale mają takie samo prawo jak każde inne wynikające z prawa o systemie oświaty - w ten sposób wójt Przykony Mirosław Broniszewski skomentował wypowiedź radnego Andrzeja Marczyńskiego na temat autobusów szkolnych, które zabierają uczniów z Posoki do szkół.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Czy dobry kardiolog uratuje szpital w Turku? O SP ZOZ na sesji w Przykonie

- Nie stać nas na brak szpitala w naszym powiecie. Nie wchodzi to w rachubę. Jest okres przejściowy i przepraszam za uniedogodnienia. Ja nie zamiatam niczego pod dywan - mówił starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny podczas sesji rady gminy w Przykonie. Wspomniał też, że problemy kadrowe są przejściowe, a perspektywy rozwoju SP ZOZ - bardzo duże.

  6 komentarze
6 komentarze

Przykona: Dobry wujek i tani populizm, czyli stawki za śmieci nieco w górę

Radni z gminy Przykona ustalili wysokość stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zwolnienia dla tych, którzy kompostują bioodpady stanowiące odpady komunalne. Opłaty, chociaż wyższe, to i tak nie zbilansują systemu.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Przykona: Czas zasłużonego odpoczynku dla pani sekretarz

Podczas czwartkowej (27 maja) sesji rady gminy w Przykonie przy okazji Dnia Samorządu Terytorialnego podsumowano obchody 30-lecia polskiego samorządu. Przez ponad trzy dekady z Urzędem Gminy w Przykonie związana była sekretarz Marianna Olejnik, która teraz przeszła na emeryturę.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Przykona: Konkurs Pięknego Czytania online

Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona zorganizowała drugą edycję Konkursu Pięknego Czytania online, w której wzięli udział uczniowie klas 1-6 z terenu gminy. Konkurs rozstrzygnięty został w trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i miał na celu promocję czytelnictwa. Podsumowanie konkursu odbyło się 18 maja 2021 roku, podczas którego Wójt Gminy Przykona Mirosław Broniszewski wraz z dyrektor CKBP Ewą Banasiak wręczyli nagrody i dyplomy.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Jest porozumienie w sprawie byłej szkoły w Boleszczynie. Będzie tam Fundacja „Nowa Nadzieja”

W gminie Przykona podpisano porozumienie w sprawie użyczenia budynku po dawnej szkole podstawowej w Boleszczynie na cele działalności Fundacji „Nowa Nadzieja”.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w nietypowej atmosferze.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: "Kto łapki po szpital wyciągnie", czyli o SP ZOZ w Turku podczas sesji rady gminy

-To zbyt daleko idące słowa mówiące o tym, że grozi nam prywatyzacja. Bez względu na to, kto tam będzie funkcjonował, pracował, jaki podmiot, to tego budynku i tego szpitala nam nikt nie zabierze. W dalszym ciągu działalność lecznicza powinna być tam prowadzona. I nasz udział stutysięczny i każda złotówka wydawana na tak szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców nie jest złotówką źle wydaną - w ten sposób wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski odniósł się do pytań o sytuację w SP ZOZ w Turku.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.