Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na sportowo

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. 9 kwietnia 2024r. w Przedszkolu w Przykonie zorganizowane zostało powitanie wiosny na sportowo. Cała społeczność przedszkolna przebrana była w barwne wiosenne stroje. Każda grupa miała swój symbol oraz okrzyk, motywujący do rywalizacji.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

.

.Materiał wyborczy KWW Gmina na Maksa

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Wyborcza dogrywka pomiędzy Łukaszem Sadłowskim i Maksymilianem Majchrzakiem

Dotychczasowy radny gminy Przykona Łukasz Sadłowski i przewodniczący rady gminy Maksymilian Majchrzak powalczą o głosy mieszkańców w drugiej turze wyborów na wójta.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Mirosław Broniszewski kończy kadencję wójta. Ostatnia sesja pełna podsumowań i podziękowań

-8 marca 1990 roku sejm uchwali ustawę o samorządzie gminnym, przywracają instytucję samorządu terytorialnego na poziomie gmin. Otwarto drogę do szeroko pojętych przemian ustrojowych i sądzę, że myśmy tę ścieżkę i tę możliwość znakomicie wykorzystali - mówił wójt gminy Przykona, Mirosław Broniszewski, podczas ostatniej w tej kadencji sesji rady gminy. Obrady były tym bardziej uroczyste, że włodarz nie będzie ubiegać się o reelekcję.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Stypendia rozdane!

20 marca w Zespole Szkół w Przykonie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych i sportowych za I okres roku szkolnego 2023/2024. W tym roku stypendia za wysokie wyniki w nauce otrzymało 51 uczniów, natomiast stypendia za osiągnięcia sportowe – 40 uczniów.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Nagroda Poznańskiej Fundacji Artystycznej dla Teatru DEBIUT JUNIOR

22 marca nasza grupa teatralna wzięła udział w Finale XIX Festiwalu Młodego Teatru Wielkopolski DZIEŃ DOBRY SZTUKO 2024. DEBIUT JUNIOR na Scenie Wspólnej Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprezentował zabawny i mądry spektakl „Krokus-Pokus”, będący twórczą adaptacją sztuki Marty Guśniowskiej o tym samym tytule. Występ naszych trzecioklasistów zyskał uznanie zarówno publiczności, jaki i jury – grupa teatralna za swój spektakl otrzymała Nagrodę Poznańskiej Fundacji Artystycznej.

  0 komentarze
0 komentarze

Mateusz Osajda z Przykony nowym Starostą Tureckim

Aukcja wygrana podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprawiła, że pan Mariusz Osajda z Przykony mógł spędzić dzień jako starosta powiatu tureckiego. Okazało się, że przygotowano dla niego sporo ciekawych zajęć.
  2 komentarze
2 komentarze

Przykona: Umowa na budowę świetlicy wiejskiej w Rogowie podpisana

Mieszkańcy Rogowa i okolic będą mieli miejsce, gdzie będą mogli się spotkać, integrować oraz realizować pomysły. Z całą pewnością organizowane będą w nim imprezy, uroczystości, a dzieci miło spędzą czas.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Narada sołtysów z podziękowaniami i życzeniami

Tematy związane z realizacją zadań inwestycyjnych zaplanowanych na ten rok poruszono podczas narady sołtysów z gminy Przykona. Spotkanie, które miało miejsce 12 marca było również okazją do życzeń z okazji Dnia Sołtysa.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Dzień Kobiet pełen pyszności i magii

W sobotę 9 marca w Boleszczynie w gminie Przykona już po raz trzeci odbył się Dzień Kobiet. W spotkaniu brało udział około 50 Pań.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.