Wideo: Czy w upalne dni będzie można korzystać z kąpieliska w Przykonie?

Zbiornik w Przykonie

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas relaksu i odpoczynku. W upalne dni wytchnienie można znaleźć na wodą. W powiecie tureckim takim popularnym miejsce jest zbiornik w Przykonie. Co roku organizowana jest tutaj plaża i wydzielona strefa do pływania.

Epidemia koronawirusa wpływa na wszystkie dziedziny życia. Sytuacja związana z wprowadzonymi restrykcjami dotknie także sferę rekreacyjną. Być może w tegoroczne wakacje na mapie letnich atrakcji powiatu tureckiego zabraknie kąpieliska w Przykonie. W ubiegłym roku Rada Gminy Przykona dopełniła formalności z jego funkcjonowaniem i utworzyła w tym miejscu oficjalne miejsce do pływania, o czym pisaliśmy TUTAJ. Nie oznacza to jednak, że i w tym roku będzie ono funkcjonować.

Władze Gminy Przykona cały czas analizują sytuację związaną z epidemią i możliwością otwarcia kąpieliska na zbiorniku w Przykonie w taki sposób, żeby było ono bezpieczne dla jego użytkowników. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy miejscowy Urząd Gminy.

- Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy otwarcia kąpieliska, ale to wszystko może się zmienić. Wiemy, jakie są zagrożenia i co jest tego główną pobudką [tj. koronawirus – dop. red.]. Staramy się ograniczyć zagrożenie – redakcję iTurek.net poinformował zastępca wójta Gminy Przykona Roman Marciniak.

Żeby kąpielisko mogło ruszyć potrzeba nie tylko zgody jego zarządcy, czyli w tym przypadku gminy. Konieczne są także pozytywne opinie innych służb, w tym Sanepidu. Turkowska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna nie wyklucza wydania pozytywnej rekomendacji, jeśli władze Przykony zdecydują się na otwarcie miejsca do wodnej rekreacji

- Na dzień dzisiejszy żadna gmina powiatu tureckiego nie zgłosiła chęci otwarcia kąpieliska. Należy nadmienić, że na naszym terenie nie ma typowego kąpieliska, a jedynie miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Jeśli będzie zgłoszenie wówczas podjęte zostaną kroki odnośnie wykonania badań i ewentualnego otwarcia - mówiła rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej Lidia Baraniecka.

Niezależnie od decyzji podjętych przez lokalnych włodarzy odnośnie zbiornika w Przykonie pamiętajmy, że nie należy korzystać z niedopuszczonych do użytku kąpielisk oraz pływać w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Jest to skrajnie niebezpieczne dla życia i zdrowia. O decyzji o ewentualnym otwarciu kąpieliska w Przykonie informować będziemy na łamach naszego portalu. Tymczasem zadbajmy, żeby nadchodzące wakacje były przede wszystkim bezpieczne..

fot. / wideo: CreaTV

Tur 1921 Turek przegrywa z Tulisią Tuliszków wynik...
Skradł portfel i pieniądze. Rozpoznajesz tego mężc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 09 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.